REKLAMA

Akcja na całą Europę, również w Płocku

REKLAMA

Już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona będzie akcja pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Dwudziestoczterogodzinne działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

W czwartek, 21 września, ruszy akcja EDWARD, która promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich. Jest to dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

– Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD, oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.Data realizacji działań EDWARD tj. 21 września br., nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na całym Mazowszu działania będą wyglądać podobnie. Uczestnicy działań będą wyposażeni w transparenty, poruszające ważne problemy ruchu drogowego takie, jak nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzania, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, zdarzenia z osobami po zmroku. Dodatkowo podczas kontroli drogowych policjanci będą wręczać kierowcom ulotki „MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO”.

W Płocku na skrzyżowaniu Al. Jachowicza i al. Kilińskiego odbędzie się pikieta z udziałem policjantów oraz dzieci. Uczestnicy będą wyposażeni w transparenty i przypomną kierowcom o zasadach bezpieczeństwa na drogach.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. Anna says:

    Czytać ze zrozumieniem Bezcenne. Ruszy akcja a nie ruszyla! Wyjdą na ulicę a nie wyszli! Porażka

  2. Mariusz says:

    Sorry dziś jest 20 a piszą co było 21. Żenada.

  3. Al says:

    Na razie to jest środa 20 września i ta akcja to dopiero może ruszyć, a nie już ruszyła ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU