REKLAMA

Akcja Gwiazdka po raz ósmy. Zapraszamy na Galę Stand Up!

REKLAMA

Już po raz ósmy w Płocku odbywa się Akcja Gwiazdka, która została zainicjowana przez Monikę Sikorską – mamę trójki dzieci i prawniczkę o wielkim sercu. Od pięciu lat nieodłącznym elementem akcji jest Gala Stand Up – nie zabraknie jej i w tym roku.

Osiem lat temu młoda mama, Monika Sikorska rozpoczęła akcję, która pozwala wierzyć, że Święty Mikołaj jest i mieszka w każdym z nas. Pomysł Akcji Gwiazdka narodził się, gdy 2,5-letnia wówczas córka Moniki, zapytana o to, co chciałaby dostać w prezencie, przyciągnęła pudło z zabawkami, wysypała je na podłogę, położyła się obok na dywanie i powiedziała: – Mamusia, ale ja mam juś wsiśko…

PowiązaneTematy

– Popatrzyłam na nią i pomyślałam, że faktycznie, syndrom pierwszego dziecka sprawił, że miała wszystko. A ile dzieci nie ma nic? Podjęliśmy więc decyzję z mężem, że zamiast robić sobie prezenty na gwiazdkę, przekażemy te pieniądze na prezenty dla dzieci – mówiła nam o początkach akcji Monika.

Pierwsza akcja spełniała marzenia ośmiorga dzieci. Monika zaangażowała współpracowników, grupę przyjaciół, znajomych, w zbieranie paczek dla dzieci, które napisały do nich listy ze swoimi marzeniami. Założeniem było, aby nie były to rzeczy pierwszej potrzeby, ale faktycznie zabawki, albo coś, o czym marzą dzieci, a czego nie mogą otrzymać.

– Kiedy pierwszy raz weszłam do domu dziecka i zobaczyłam dziewczynkę w wieku mojej córki, to była dla mnie osobista tragedia. Wróciłam do domu zapłakana – wspominała Monika, nadal przeżywając to, że maluchy trzymały ją za nogi, przytulając się i nie chcąc puścić.I tak rozpoczęła się akcja, która nieprzerwanie, od ośmiu lat pomaga dzieciom z domów dziecka w spełnianiu marzeń.

Od pięciu lat nieodłącznym elementem akcji jest Gala Stand Up. Tym razem odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 18 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku (budynek C, przy Królowej Jadwigi 4). Wystąpią Mariusz Kałamaga, Adam Sobaniec, Jasiek Borkowski, Waldek Nowak i Jacek Noch, którzy zadbają o magiczny wieczór. Bilety w cenie 80 zł można kupić w serwisie kupbilecik.pl. Jak podkreśla organizatorka, wszystkie pieniądze przeznaczone są na prezenty dla dzieci, a uczestnicy prowadzą swoje działania charytatywnie. Aby spełnić marzenia dzieci, które napisały swoje listy do Mikołaja, organizatorzy założyli również ZRZUTKĘ.

Szczegóły na temat akcji znajdziecie na profilu facebookowym Akcji Gwiazdka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU