Akademia Młodych Orłów poszukuje zawodników

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Płocku zawarł porozumienie z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i Gminą – Miastem Płock. Oznacza to, że powołanie Akademii Młodych Orłów stało się faktem i poszukiwani są młodzi adepci piłki nożnej!

Jest to drugi na Mazowszu Ośrodek Akademii Młodych Orłów, a 26. w Polsce. W imieniu Płocka, umowę podpisali Prezydent Andrzej Nowakowski i Zastępca Prezydenta Roman Siemiątkowski, w imieniu PZPN Eugeniusz Nowak i Maciej Sawicki, w imieniu MZPN: Zdzisław Łazarczyk i Jerzy Szczęsny.

– Zgodnie z ideą AMO, chcemy zachęcić młodych adeptów piłki nożnej do regularnego uprawiania sportu na bazie jednolitego systemu szkolenia, opracowanego przez PZPN, powszechnie dostępnego poprzez formę bezpłatnego uczestnictwa, zapewniającego wszechstronny i bezpieczny rozwój, adekwatną wiedzę oraz szacunek dla młodego człowieka i jego talentu. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w bezpłatny sprzęt sportowy – tłumaczą organizatorzy Ośrodka Akademii Młodych Orłów.

Udział dzieci w Akademii jest całkowicie bezpłatny. W AMO mogą uczestniczyć zarówno dzieci zrzeszone w Klubach Sportowych, jak i dzieci, które nie posiadają przynależności klubowej. Akademia Młodych Orłów nie ma na celu konkurowania z lokalnymi klubami lub akademiami, daje natomiast dodatkowe możliwości rozwoju najbardziej utalentowanym zawodnikom. Istotną częścią idei AMO jest zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie oraz przeprowadzanie pierwszych selekcji – łowienie talentów.

– W związku z obowiązującymi w programie AMO procedurami, zapraszamy rodziców i wszystkie zainteresowane dzieci urodzone w latach 2007-2012 na DNI TALENTU, które odbywać się będą w dniach 6-8 października br. na obiekcie sportowym ORLIK Jordanek w Płocku, ul. 4 Pułku Strzelców Konnych. W trakcie Dni Talentu dzieci poddane zostaną ocenie na podstawie standardowych testów sprawności fizycznej i piłkarskiej, w celu wyselekcjonowania 6 grup ćwiczebnych – zachęcają organizatorzy Ośrodka Akademii Młodych Orłów.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie szkolenia AMO podane zostaną na stronie POZPN oraz na profilu Facebook Akademia Młodych Orłów Płock.

Rodzice i opiekunowie dzieci proszeni są o dokładne zapoznanie się z warunkami uczestnictwa i wypełnienie niezbędnej dokumentacji, umożliwiającej udział w testach i późniejszej kwalifikacji do szkolenia.

PetroNews jest patronem medialnym Akademii Młodych Orłów w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji