REKLAMA

Uwielbiasz grać w siatkę? Zapisz się do drużyny

REKLAMA

Właśnie ruszyły zapisy do otwartej, amatorskiej ligi siatkówki. Wystartuje ona w Orlen Arenie w końcu października i potrwa do lutego 2018. Uwielbiasz grać w siatkę? To koniecznie zapisz się do drużyny!

Organizatorem Płockiej Ligi Amatorów Siatkówki PLAS jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku. Jak mówią pomysłodawcy, celem spotkań jest popularyzacja piłki siatkowej wśród mieszkańców Płocka i regionu, popularyzacja aktywnego wypoczynku, promowanie zdrowego, wolnego od używek stylu życia, umożliwienie i prowadzenie rywalizacji amatorskich drużyn siatkówki, a także wyłonienie najlepszych amatorskich drużyn w regionie.

PowiązaneTematy

W rozgrywkach może wziąć udział maksymalnie 12 zespołów. O kolejności zgłoszeń decyduje kolejność wpłaty wpisowego w wysokości 500 zł na zespół. Drużyna może zgłosić maksymalnie 14 zawodników, w składzie mogą być także siatkarki. W dniu rozpoczęcia rozgrywek, aż do końca PLAS 2017/2018, nie będzie już możliwa żadna zmiana zawodników lub dopisanie kolejnych graczy.

– W celu zgłoszenia drużyny należy czytelnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, z podaniem kapitana i kontaktu do niego (numer telefonu, mail itd.). Zapisy potrwają do 11 października 2017 r. (włącznie) lub do wyczerpania limitu 12 zespołów – informują organizatorzy.

Zespoły zagrają na trzech boiskach w ORLEN ARENIE. System rozgrywek zależeć będzie od liczby zgłoszonych zespołów. Szacuje się, że każda z drużyn rozegra kilkanaście meczów. Rywalizację zaplanowano w weekendy, co 2-3 tygodnie (sobota lub niedziela), w zależności od dostępności hali.

– Możliwe, że sporadycznie rozgrywki mogą zostać zaplanowane także w piątek w godz. 17-21. Mamy prawo dokonywać zmian kalendarza rozgrywek z minimum tygodniowym wyprzedzeniem – tłumaczą organizatorzy.

Siatkarze zagrają do dwóch wygranych setów do zdobycia 25 punktów, ewentualny trzeci set do 15 punktów. Obowiązują przepisy PLS. Informacje na temat ligi, wyniki, zdjęcia itd. zamieszczane będą na stronie internetowej www.mosriplock.pl oraz na Facebooku na fun-page’u PLAS.

– Zawodnicy uczestnicząc w rozgrywkach wyrażają zgodę na publikowanie w lokalnych mediach i mediach społecznościowych imienia oraz nazwiska. W rozgrywkach PLAS mogą uczestniczyć zawodnicy zgłoszeni w zespołach maksymalnie trzecioligowych (wyłącznie trzecia i czwarta liga). Zawodnicy niepełnoletni w zawodach startują za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej. Zawodnik może być zgłoszony w sezonie tylko do jednej drużyny. W wypadku wycofania się drużyny z Ligi przed zakończeniem rozgrywek, wyniki meczów z udziałem drużyny zostaną anulowane – informują organizatorzy.

Organizator rozgrywek nie ponosi odpowiedzialności prawnej i cywilnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu zawodniczek i zawodników. Organizatorzy nie zapewniają jakiegokolwiek ubezpieczenia z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione.

Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy – medale. Najlepszy zawodnik w każdej drużynie otrzyma pamiątkową statuetkę. Będą też wyróżnienia indywidualne.