A jednak rekord! Blisko dwukrotnie więcej fanów hip-hopu w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Organizatorzy tegorocznej edycji Polish Hip Hop Festival podsumowali już ilość osób, która zagościła na plaży nieco ponad tydzień temu. Padł spodziewany rekord frekwencji, który będzie wyzwaniem dla kolejnej edycji.

– Podliczając sprzedaż biletów oraz ilość zaproszonych gości, wynik oszacowaliśmy na 7 tys. osób – informują organizatorzy PHHF. – Miłym zaskoczeniem jest dla nas duża liczba osób zarejestrowanych na polu namiotowym, która przekroczyła w tym roku 2,5 tys., nie licząc przyjezdnych, którzy nocowali w hotelach i kwaterach prywatnych – dodają.

Co wpłynęło na tak duży wzrost liczby uczestników festiwalu (przypomnijmy, że w ubiegłym roku było ich 4,1 tys.)? – Powodów tak dużego zainteresowania naszym festiwalem upatrujemy w lineupie i decyzji o zaproszeniu gwiazd z zagranicy oraz konsekwentnej pracy nad rozwijaniem wydarzenia we wszystkich jego aspektach, co w połączeniu z zakrojoną na szeroką skalę promocją, przyniosło zamierzony efekt – wyjaśnia Marcin Siwek, pomysłodawca PHHF. – Tłumy podczas występów DOPE D.O.D., Kontrafakt, tylko potwierdziły, że warto inwestować w gwiazdy światowego formatu – uzupełnia.

Według pozyskanych od uczestników festiwalu informacji, nie było żadnych większych uwag do samej organizacji i infrastruktury festiwalu. Spory sukces odniosła także charytatywna zbiórka pieniędzy „Daj piątaka dla dzieciaka”. Fani hip-hopu dawali piątaka dość chętnie, co przyniosło efekt w postaci zebranych łącznie ponad 6 tys. zł. Pieniądze te będą przeznaczone na wybrany dom dziecka i zorganizowanie wyjazdu edukacyjnego, połączonego z ciekawymi animacjami dla najmłodszych.

Co istotne, płocki festiwal został doceniony i zauważony także w mediach branżowych, które określiły PHHF jako jedną z najważniejszych hip-hopowych imprez roku, biorąc pod uwagę zarówno dobór artystów, jak i profesjonalną organizację festiwalu. – Recenzje, jakie otrzymaliśmy dodają skrzydeł i mobilizują do jeszcze większego wysiłku na przyszłość – przyznaje Marcin Siwek.

Wiadomo więc już teraz, że i w przyszłym roku fani hip-hopu zagoszczą na płockiej plaży. Czy znów padnie rekord frekwencji?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji