894 wykroczenia w Strefie Płatnego Parkowania

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W związku z uruchomieniem Strefy Płatnego Parkowania i potrzeby dostosowania się kierowców do nowej organizacji ruchu, płocka straż miejska wraz z urzędem miasta apeluje do kierowców o przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Specjalny apel jest wystosowany już nie po raz pierwszy, ponieważ statystyki wskazują, że z przestrzeganiem przepisów bywa w Płocku różnie, a nawet bardzo źle.

– Od sierpnia do 25 października aż 894 kierujących popełniło wykroczenie w obrębie Starego Miasta – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik straży miejskiej w Płocku. – Straż miejska pouczyła 268 kierowców, ale już 251 kolejnych osób ukaranych zostało mandatami. Do Sądu skierowaliśmy jeden wniosek, a 374 spraw jest w trakcie wyjaśniania – podkreśla.

Liczba mandatów może wzrosnąć, gdyż, zgodnie z przepisami, czynności wyjaśniające mogą zakończyć się pouczeniem, ale również i mandatem lub wnioskiem do Sądu.

– Niestety, z obserwacji straży miejskiej wynika również, że pomimo obowiązującej od kilku dni Płatnej Strefy Parkowania, nadal zdarzają się kierowcy, którzy łamią obowiązujące przepisy, parkując w miejscach niedozwolonych – wyjaśnia Jolanta Głowacka.

Duża grupa kierowców również niewłaściwie interpretuje obowiązujące oznakowanie.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach, mówi wyraźnie, iż strefę ograniczonego postoju odwołuje znak: “koniec strefy ograniczonego postoju”, a nie skrzyżowanie.

– Apelujemy więc do kierowców o przestrzeganie obowiązujących przepisów, bo to gwarantuje zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu drogowego – podsumowuje Jolanta Głowacka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji