400 antyterrorystów zatrzymało gangsterów. Również w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

32 osoby, należące do gangu narkotykowego zatrzymali funkcjonariusze funkcjonariusze z Wołomina, stołecznej komendy, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP, oraz CBŚP, Straży Granicznej i Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Akcja prowadzona była również w Płocku, gdzie zatrzymano dwie osoby.

Zatrzymania to efekt śledztwa, jakie prowadzili policjanci z Wołomina przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, innych jednostek garnizonu warszawskiego, SPAP Warszawa, BOA KGP, CBŚP, Biura Kryminalnego KGP oraz funkcjonariuszy SG i Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Przeszukano ponad 55 miejsc, zabezpieczono, m.in. heroinę, kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz pieniądze w kwocie 67 tys. zł, wartościowe zegarki i telefony komórkowe.

Do zatrzymań doszło 21 lutego o godz. 5 rano – we wszystkich punktach w tym samym czasie. Zatrzymane osoby to członkowie grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Warszawy oraz w powiecie wołomińskim. Policjanci ustalili, że swoją działalnością grupa, w skład której wchodzili zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w różnym przedziale wiekowym, obejmowała teren całego garnizonu warszawskiego.

Gang narkotykowy nie tylko rozprowadzał substancje odurzające, jak heroina, kokaina, marihuana, amfetamina czy mefedron, ale i brał udział w dokonywaniu innych przestępstw, w tym m.in. rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych. W tej działalności brali również udział płocczanie.

– Na terenie Płocka zatrzymaliśmy dwie osoby, przy których znaleziono marihuanę i 30 tys. zł – powiedział nam naczelnik kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. – W zatrzymaniu wzięła udział jedna grupa realizacyjna Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji – dodał.

Jak się dowiedzieliśmy, pozostałe zatrzymania zostały dokonane na terenie Warszawy oraz kilku podwarszawskich miejscowości.

Łącznie zatrzymano 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat, w tym 3 kobiety. Zabezpieczono też 3 atrapy broni krótkiej, a na terenie jednej z posesji ujawnione zostały znaczne ilości narkotyków. Wszystkie zatrzymane osoby zostały już umieszczone w policyjnych celach. Postawiono im zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeprowadzona akcja jest wynikiem dalszego ciągu sprawy z ubiegłego roku, kiedy to zatrzymano łącznie 51 osób. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli wówczas, m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron. Śledztwo dotyczy działalności grupy przestępczej, która w okresie co najmniej od 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego nie mniej niż 400 kg środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu. Grupa ta zajmowała się również produkcją amfetaminy i marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Podziel się:

2 komentarze

  1. nie tylko wiatrówki, artykuł jest zakłamany,,, chciałem się dowiedzieć czy tylko marihuane znaleziono w pierwszym mieszkaniu z nagrania ? bo wydaje mi się że to był główny dm handlu herą w płocku od długich lat :) dziękuję… a i żona tego “gangstera” to nie jest nauczycielka w PŁOCKIEJ szkole? pozdrawiam

  2. Dziwi mnie bardzo zdjęcie nr 11 na którym są uwiecznione wiatrówki i pistolety gazowe , co one maja związane z przestępczością ??skoro mozna je nabyc w sklepie militarnym po ukonczeniu 18 roku zycia ;)

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji