REKLAMA

Zatrzymani członkowie „grupy płockiej”. Sprzedawali narkotyki, posiadali broń bez zezwolenia

REKLAMA

Pięć osób zostało zatrzymanych w sprawie przestępstw narkotykowych, kolejną doprowadzono z aresztu. Jak się okazało, współtworzyły grupę przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków m.in. na terenie powiatu płockiego.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w tej sprawie pięć osób, a kolejna została doprowadzona z Aresztu Śledczego. Usłyszeli zarzuty popełnienia m.in. przestępstw narkotykowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, przemytu narkotyków, wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz posiadania broni bez wymaganego zezwolenia.

PowiązaneTematy

– Z ustaleń prokuratora wynika, że podejrzani dokonali przemytu i wprowadzili do obrotu ponad 100 kilogramów marihuany o wartości prawie 3 milionów złotych, kilku kilogramów kokainy o wartości ponad 1,2 miliona złotych, 2 tysięcy sztuk tabletek ekstazy oraz amfetaminy – informuje Prokuratura Krajowa. – Przestępstwa narkotykowe zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Zatrzymani zostali już, wyrokiem sądu, aresztowani tymczasowo na trzy miesiące.

Prokuratura Krajowa wyjaśnia, że pierwsze czynności w tej sprawie miały miejsce we wrześniu 2018 roku, kiedy zatrzymanych zostało 15 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, dokonującej m.in. przemytu narkotyków. Kolejnych trzech doprowadzono z aresztów śledczych.– Rozpracowanie grupy przestępczej o charakterze zbrojnym to wynik pracy operacyjnej i procesowej Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oraz policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw – wyjaśnia prokuratura.

Śledztwo wykazało, że grupa przestępcza sprowadzała środki odurzające oraz substancje psychotropowe głównie z Holandii. Narkotyki trafiały na warszawski rynek, były także rozprowadzane w powiecie wołomińskim i płockim. Zatrzymani byli powiązani z grupami przestępczymi tzw.: „wołomińską”, „markowską” oraz odłamem grupy „szkatułowej”. Podczas prowadzonego postępowania ustalono kolejne osoby, które wchodziły w skład tzw. „grupy płockiej”.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. Janek says:

    Podoba mi się takie działanie. POLICJI nie widać ale są skuteczni. Tak trzymać Brawo dla polccji

  2. cukier says:

    całe szczęście, że zatrzymali tych patałachów, od razu się czuję bezpieczniej! brawo policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU