REKLAMA

4 premiery w NK Przedwiośnie – co w nowym roku w kinie?

REKLAMA

NK Przedwiośnie w Nowym Roku życzy swoim widzom najlepszych premier filmowych i już od 6 stycznia zaprasza na cztery filmy premierowe.

Sing

Pierwsza propozycja to film dla całej rodziny, animacja „Sing”, która będzie wyświetlana w trzech wersjach: 2D dubbing, 3D dubbing oraz 2D napisy.

Po gigantycznych sukcesach filmów o Minionkach („Minionki” są drugą z najbardziej dochodowych animacji w historii!), wytwórnia Illumination Entertainment zaprasza na komedię muzyczną w gwiazdorskiej obsadzie: Marcin Dorocinski, Małgorzata Socha, Małgorzata Walewska, Ewa Farna, Jankes, Jarosław Boberek, Katarzyna Sawczuk, Adam Zdrójkowski Dawid Kwiatkowski, Honorata Skarbek oraz gwiazdy social mediów: Angelika Mucha (Littlemooonster96), Marcin Dubiel i Stuart Burton.

Film otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów – w kategoriach najlepszy film animowany oraz najlepsza piosenka.

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Marcin Dorociński) popada w tarapaty. Bohater jednak zrobi wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Ten głos właśnie uratuje teatr.

Do konkursu staną: pewna siebie, przemądrzała i diablo utalentowana mysz Mike (Jankes), nieśmiała Słonica Meena (Katarzyna Sawczuk), utalentowana matka 25 świnek – Rosita (Małgorzata Socha), młody gangsta-goryl Johnny (Adam Zdrójkowski) i Ash (Ewa Farna), punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca oraz utalentowany tancerz – świnka Gunter (Jarosław Boberek). W roli czarnej owcy o złotym sercu – panny Nany Noodleman – wystąpi diva opery Małgorzata Walewska.

W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. Wszystkie piosenki wykorzystane w filmie, pojawią się w wersjach oryginalnych. Za reżyserię dubbingu odpowiada Bartosz Wierzbięta.

Po prostu przyjaźń

Druga premierowa propozycja to polski tytuł „Po prostu przyjaźń” z gwiazdorską obsadą: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Aleksandra Domańska, Krzysztof Stelmaszyk.

„Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół. Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia…

Alina i Marian wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka, singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel. Z kolei Filip zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików. Stateczny profesor będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście?

Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

Assassin’s Creed

Kolejna propozycja to ekranizacja kultowej gry „Assassin’s Creed”, która będzie wyświetlana w dwóch wersjach: 2D oraz 3D napisy.

„Assassin’s Creed” to ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji.

Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Ostatnia nowość to „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w wersji z napisami. Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku (ponad 2,5 miliona widzów).

Jedną z głównych ról w filmie gra, uwielbiana w Italii, Kasia Smutniak. Film otrzymał nagrody David di Donatello – nazywane włoskimi Oscarami – dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

Bajkoranki: Dzielna Syrenka i piraci z Kraboidów

W piątek, 6 stycznia, NK Przedwiośnie zaprasza na Bajkoranki i pokaz filmu „Dzielna Syrenka i piraci z Kraboidów” w wersji z dubbingiem.

Seans odbędzie się o godzinie 11. Bilety są w cenie 10 złotych. Podczas seansu zostaną rozlosowane nagrody na zasadach Happy Seats. Po seansie odbędą się warsztaty teatralne przygotowane przez Teatr Form Wielu – „Zostać scenografem”: sposoby robienia lalek teatralnych, malowanie scenografii, kostiumy teatralne, makijaż teatralny.

„Dzielna Syrenka i piraci z Kraboidów” opowiada kolejne perypetie małej syrenki. Dzielna syrenka tym razem sprzeciwi się władcy mórz, Neptunowi i opuści magiczną głębię oceanu. Będzie dowodzić delfinami, uciekać przed piratami z Kraboidów i uratuje życie małej Tosi.

Od tego dnia zacznie się ich niezwykła przyjaźń, bo obie bohaterki będą musiały wspólnie pokonać wiele przeciwności losu. Mała syrenka o wielkim sercu udowodni, że to właśnie bycie wrażliwym na świat i ludzi wokół stanowi o prawdziwej sile, a Tosia dzięki niej przekona się, że każdy może codziennie zmieniać świat na lepszy.

Spotkania Filmowe: Wszystkie nieprzespane noce

W poniedziałek, 9 stycznia, NK Przedwiośnie zaprasza na kolejną odsłonę Spotkań Filmowych z pokazem filmu „Wszystkie nieprzespane noce”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem kino tradycyjnie proponuje gościom herbatę oraz ciastko.

„Wszystkie nieprzespane noce” to emocjonalny portret współczesnych dwudziestolatków, będący manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, nowy film Michała Marczaka – autora głośnego „Fuck for Forest” – porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli czy kultowego dzieła Andrzeja Wajdy „Niewinni czarodzieje”. Przypominający atmosferą „Spring Breakers” Harmony’ego Korine’a, film znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała – tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.

W repertuarze ponadto:

  • „Łotr 1. Gwiezdne wojny – Historie” – historia grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci
  • „Królowa śniegu 3. Ogień i lód” – Gerda pragnie odnaleźć rodziców, porwanych przez Północny Wiatr.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU