Zjazd “Solidarności”. Prezydent i premier w Płocku.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andrzej Duda, prezydent RP i Beata Szydło, premier RP wzięli udział w Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ”Solidarność”, który odbył się w Płocku.

Hymnem państwowym, a potem wspólną modlitwą rozpoczęły się obrady XXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ “Solidarność” w naszym mieście. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele rządu oraz inni znakomici goście. W obradach wzięły udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Anna Zalewska, minister edukacji. Na zjeździe byli również m.in. dr Jarosław Szarek, prezes IPN, Jacek Kurski, prezes TVP, Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen czy dr Roman Giedrojć, główny inspektor Pracy,

Prezydent Andrzej Nowakowski powitał zebranych w płockiej Orlen Arenie gości i zachęcał do zwiedzania miasta. Potem głos zabierali delegaci i goście zjazdu.

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył zasłużonych działaczy “Solidarności” Krzyżami Zasługi. Podziękował ludziom związku “za lata służby dla “Solidarności, dla człowieka, dla Polski”. Wspominał tych, którzy walczyli w czasach “słusznie minionych”. – Dziękuję, jako Andrzej Duda, sympatyk “Solidarności” i jako Andrzej Duda, prezydent – mówił do zebranych. Mówił o Lechu Kaczyńskim, jako swoim profesorze i o tym, że jest dla niego wzorem.

Przypomniał swoją podróż po Polsce w czasie kampanii wyborczej. Stwierdził, że przyjęte wobec związkowców zobowiązanie do obniżenia wieku emerytalnego, wypełnił. Zapewnił, że pozostałe obietnice wyborcze również będą realizowane przez rząd i przez niego samego. Mówił o ważnej roli programu 500+. – Wszędzie, gdzie się spotykam z ludźmi, zawsze znajdzie się ktoś, kto przyjdzie podziękować za ten program – powiedział Prezydent RP.

Mówił też o bezpłatnych lekach dla seniorów. Wspomniał o przygotowywanym przez rząd programie Mieszkanie+ dla młodych, służącym usamodzielnieniu się. Podkreślał, że działania obecnego rządu są skierowane na podniesienie poziomu życia Polaków. – Stojąc dzisiaj przed państwem obiecuję, że realizacja zobowiązań będzie kontynuowana. Wierzę, że w naszym kraju będą zachodziły dobre zmiany – zapewniał Prezydent Andrzej Duda. – “Solidarność” na świecie oznacza Polska – kończył swoje wystąpienie.

Premier Beata Szydło rozpoczęła swoje przemówienie od słów Jana Pawła II, który dziękował “Solidarności” za to, że broni godności i podmiotowości ludzi. – Dziękuję, że mogę tu być. To dla mnie zaszczyt – mówiła pani premier. Dwanaście miesięcy rządów PiS-u podsumowała jako dobry rok. – Służymy zwykłym obywatelom, a nie zapatrzonym w siebie elitom – stwierdziła. – Być może były też błędy, do których z pokorą się przyznajemy – mówiła Beata Szydło.

Dodała, że wielkim zobowiązaniem rządu wobec Polek i Polaków jest trwać na straży wartości, które na sztandarach niesie “Solidarność”. – Właśnie w imię przywracania godności, normalności i sprawiedliwości społecznej staje dzisiaj na rządzie ustawa, która przywraca normalność i sprawiedliwość społeczną. Ci, którzy byli oprawcami, ci którzy gnębili ludzi “Solidarności”, nie będą już mieli tak wysokich emerytur – powiedziała zebranym na zjeździe Beata Szydło.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji