REKLAMA

Czy to koniec prac na terenie komendy? – Archeolodzy znaleźli wiele szczątków ludzkich

REKLAMA

Podczas trwania prac na terenie dawnej komendy PUBP w Płocku przy ul. 1 Maja, archeolodzy natrafili na kolejne pochówki, pochodzące z różnych okresów historycznych.

We wtorek, 15 listopada, zakończył się drugi etap prac poszukiwawczych na terenie dawnej komendy PUBP w Płocku. Podczas  prac wykonywanych w ubiegłym roku na tym terenie, naukowcy IPN natrafili na szkielety ludzkie. Znajdowały się przy nich elementy umundurowania, a także przedmioty, umożliwiające określenie czasu pochówku na połowę XX w.

– Obecne prace były kontynuacją działań zeszłorocznych – mówi Michał Nowak, archeolog IPN. – W ubiegłym roku przy odkrytych szczątkach znaleziono polski guzik wojskowy oraz amerykańską łyżkę wojskową, które datują je na połowę XX. Tym razem działania archeologiczne prowadziliśmy w bezpośrednim sąsiedztwie zeszłorocznych miejsc – kontynuuje. – Natrafilismy na kolejne szkielety ludzkie, przy kilku z nich znaleźliśmy artefakty (zabytki) z okresu średniowiecza, co sugeruje, iż na dziedzińcu płockiego UB znajdują się szczątki z różnych okresów historycznych.To nie koniec poszukiwań ofiar komunizmu. Prace będą kontynuowane w następnym roku.

Fot. Joanna Winiarska
Fot. Joanna Winiarska

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU