Uszkodzone samochody, powyrywane dachy. Silny wiatr w Płocku i okolicznych gminach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niekorzystne warunki atmosferyczne od początku tygodnia przyniosły żniwo w postaci powyrywanych i połamanych drzew. Wystąpiły też utrudnienia w ruchu drogowym. Straż pożarna interweniowała wiele razy 3 i 4 października w Płocku oraz w powiecie.

– Straż pożarna interweniowała od 3 do 4 października kilkanaście razy w Płocku i okolicznych gminach, w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – informuje Maciej Szutowski, starszy kapitan Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Silny wiatr łamał drzewa i gałęzie przy ulicach oraz domach mieszkalnych, doszło nawet do zerwania dachu na budynkach gospodarczych – wyjaśnia.

3 października drzewa przewróciło się na jezdnię w miejscowości Nowe Krubice (gmina Bulkowo). 4 października w Płocku ułamał się konar drzewa przy ul. Słowackiego, na placu dawnego budynku po policji, a na ul. Pięknej 9 natomiast drzewo pochyliło się niebezpiecznie na chodnik i wymagało usunięcia.

Drzewo przewróciło się również przy al. Kilińskiego 12, na terenie siedziby ABW oraz na ul. Harcerskiej, uszkadzając  słup.

W miejscowości Grabina (gmina Łąck) straż pożarna dwukrotnie interweniowała do obalonych na ulice drzew, jechano też do Mogielnicy (gmina Drobin), Wyszogrodu, Drobina czy Garwacza (gmina Bodzanów).

Odnotowano też bardziej niebezpieczne sytuacje, np. w Nowym Trzepowie (gmina Stara Biała) drzewo spadło na jadący samochód osobowy, w Krzykosach (gmina Bulkowo) silny wiatr wyrwał dach zabudowań gospodarczych, przewrócił też drzewo na terenie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, a na ul. Sucharskiego 5 w Płocku oberwał konar, który uszkodził samochód osobowy, stojący na pobliskim parkingu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji