Ulica Kazimierza Wielkiego ponownie do remontu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wydawać by się mogło, że wszystko jest idealnie. Remont ulicy zakończył się w ubiegłym roku, ona sama została ponownie oddana do użytku. Ale jak się okazuje, toczyły się dyskusje o to, czy firma wykonująca przedsięwzięcie poprawnie wykonała swoje zadanie. Dziś już wszystko wiadomo. Ul. Kazimierza Wielkiego będzie ponownie odnawiana.

Jak podkreślają w oficjalnym komunikacie władze miasta – pracownicy urzędu, jak i jego jednostek, starannie pilnują wykonawców robót prowadzonych na terenie Płocka. Istotne jest to zwłaszcza przy projektach, które bezpośrednio wiążą się z bezpieczeństwem na drogach.

Urząd Miasta Płocka nie zaakceptował jakości wierzchniej, ścieralnej warstwy asfaltu, ułożonej w ubiegłym roku przez firmę Molewski na ul. Kazimierza Wielkiego. W związku z tym, firma ta musi na swój koszt (oczywiście w ramach gwarancji) wymienić cały asfalt na odcinku od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z ul. Dobrzyńską do skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego. Nawierzchnia zostanie najpierw sfrezowana, a następnie założona na nowo.

Prace mają rozpocząć się w najbliższy poniedziałek, 11 lipca i potrwają do końca przyszłego tygodnia. Ulica pozostanie cały czas przejezdna, jednak nie jest wykluczone, że mogą pojawić się miejscowe utrudnienia w ruchu. Warto zatem zachować ostrożność.

Miejmy nadzieję, że po naprawie gwarancyjnej podobne sytuacje już się nie powtórzą. Remonty ulic nie są przyjemne dla kierowców ani okolicznych mieszkańców.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji