Ulica Kazimierza Wielkiego ponownie do remontu

0

Wydawać by się mogło, że wszystko jest idealnie. Remont ulicy zakończył się w ubiegłym roku, ona sama została ponownie oddana do użytku. Ale jak się okazuje, toczyły się dyskusje o to, czy firma wykonująca przedsięwzięcie poprawnie wykonała swoje zadanie. Dziś już wszystko wiadomo. Ul. Kazimierza Wielkiego będzie ponownie odnawiana.

Jak podkreślają w oficjalnym komunikacie władze miasta – pracownicy urzędu, jak i jego jednostek, starannie pilnują wykonawców robót prowadzonych na terenie Płocka. Istotne jest to zwłaszcza przy projektach, które bezpośrednio wiążą się z bezpieczeństwem na drogach.

Urząd Miasta Płocka nie zaakceptował jakości wierzchniej, ścieralnej warstwy asfaltu, ułożonej w ubiegłym roku przez firmę Molewski na ul. Kazimierza Wielkiego. W związku z tym, firma ta musi na swój koszt (oczywiście w ramach gwarancji) wymienić cały asfalt na odcinku od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z ul. Dobrzyńską do skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego. Nawierzchnia zostanie najpierw sfrezowana, a następnie założona na nowo.

Prace mają rozpocząć się w najbliższy poniedziałek, 11 lipca i potrwają do końca przyszłego tygodnia. Ulica pozostanie cały czas przejezdna, jednak nie jest wykluczone, że mogą pojawić się miejscowe utrudnienia w ruchu. Warto zatem zachować ostrożność.

Miejmy nadzieję, że po naprawie gwarancyjnej podobne sytuacje już się nie powtórzą. Remonty ulic nie są przyjemne dla kierowców ani okolicznych mieszkańców.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl PlockiStyl9

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jeszcze zimowa,…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…