Turyści na start. Wracają bezpłatne spacery z PLOT-em

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wraca kolejna edycja spacerów z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną.  Jak zdradziła w rozmowie z nami Iwona Krajewska, prezes PLOT-u, już w ostatnim tygodniu czerwca na wszystkich chętnych będą czekali przewodnicy, którzy pokażą najciekawsze miejsca w Płocku.

Cykl spacerów z przewodnikami jest w Płocku znany i – jak zapewnia prezes PLOT-u – niezwykle popularny. Nie dziwi zatem fakt, że Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna powraca do sprawdzonego pomysłu. Jak co roku, tak i teraz, spacery mają na celu przedstawienie płocczanom i turystom najważniejszych punktów turystycznej mapy Płocka.  Śladem lat ubiegłych, wszyscy spacerujący będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć m.in. o Muzeum Mazowieckim, Bazylice Katedralnej, przejdą się po płockim Ogrodzie Zoologicznym, czy odwiedzą Urząd Miasta Płocka. Nie zabraknie historycznych faktów, anegdot i ciekawostek. Wiedzę spacerujących poszerzać będzie specjalny, bezpłatny paszport turystyczny, który jest jednocześnie niezbędny, aby wziąć udział w wydarzeniu.  

Czy jednak odwiedzanie tych samych miejsc nie jest dla uczestników spacerów nudne? Nie brakuje przecież płocczan, którzy biorą udział w tym zwiedzaniu miasta co rok.

– Spotykam się z płocczanami-turystami, którzy nie mogą doczekać się spacerów – powiedziała Iwona Krajewska, szefowa PLOT-u. – Oni z chęcią chodzą naszymi szlakami turystycznymi. Dla takich osób wprowadzamy urozmaicenia. Wyciągamy smaczki o danym miejscu, czy odwiedzamy inne miejsca. Ludzie zapewniają mnie jednak, że byłoby fajnie nawet, gdybyśmy co roku chodzili tak samo – śmiała się w rozmowie z nami.

Jakie nowości planowane są w tym roku? Tego nie zdradzono. Wszelkie informacje i nowości zostaną jednak ogłoszone na stronie internetowej PLOT-u oraz Facebooku. To właśnie tam dostaniemy informację o rozpoczęciu proces odbioru paszportów turystycznych.

A co już wiemy? To co najważniejsze – a więc datę, w której wielkie spacerowanie wystartuje. Jak zdradziła Iwona Krajewska, pierwszy spacer powiązany zostanie z Dniami Historii Płocka – a więc odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca. – Nie powiem jakie miejsce zwiedzimy, ale na pewno będzie ciekawie – zapowiada. – Płock ma wiele świetnych punktów, które turysta powinien zwiedzić – dodała.

Zdaniem prezes PLOT-u, Płock to idealne miasto na weekend. – Mamy wiele pięknych miejsc – powiedziała Krajewska. – Turystom poleciłabym zobaczyć nasze Muzeum Mazowieckie oraz Wzgórze Tumskie – generalnie całą starówkę, bo jest ona wyjątkowa – reklamowała w rozmowie z nami. – Niezmiennie piękne jest również płockie ZOO, które zasłynęło w całej Polsce – przekonywała.

Udział w spacerach jest oczywiście bezpłatny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji