Turniej tenisa stołowego z wygraną płocczan

W Siedlinie koło Płońska rozegrane zostały turnieje trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzik. Rozgrywki przyniosły dużo niespodzianek.

W sobotę, 14 stycznia br., do Siedlina zjechało 77 uczestników. W stawce 25 dziewcząt rej wodziły zawodniczki IKTS Broń Radom, ale w finale rozstawiona w losowaniu z numerem piątym Wiktoria Serafin pokonała turniejową „jedynkę” Darię Duralak. W finale turnieju chłopców Jan Należyty z UKS Return Piaseczno (nr 3 w losowaniu) pokonał numer piąty – Jana Adamiaka ze Spójni Warszawa.

Wymienione dwójki uzyskały bezpośredni awans do trzecich eliminacji krajowych do MP – III Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które zostaną rozegrane 10-12 marca w Kraśniku (województwo lubelskie). Trzecie miejsca w turniejach w Siedlinie zajęli Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa) i Adam Banasik (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

– W turnieju zadebiutowali w tej kategorii wiekowej (rocznik 2004 i młodsi) zawodnicy gospodarza imprezy, GUKS Orzeł Liberpol Siedlin, Kacper Stańczak i Bartosz Szatkowski – poinformował Rafał Wereszczaka, dyrektor Biura MOZTS. – Na razie nie mieli jeszcze większych szans w gronie starszych rywali, ale Bartek odebrał nagrodę od anonimowego fundatora dla najmłodszego uczestnika turnieju. Najmłodszą uczestniczką okazała się z kolei obchodząca za kilkanaście dni ósme urodziny Katarzyna Rajkowska z SLKS Olimpijczyk Jeżewo (powiat sierpecki) – podkreślił.

Z przedstawicielek północnego Mazowsza, najwyższe miejsca zajęły Alicja Firszt (5-6.) z MLUKS Nadwiślanin Płock, Sylwia Rajkowska z Jeżewa (7-8.) i w przedziale lokat 9-12. Maja Pawłowska (UKS Alfa Gostynin) i Julia Falkowska (Jeżewo). Wśród chłopców czwarte miejsce zdobył Kajetan Kachniewski z Nadwiślanina, a dwaj jego klubowi koledzy zmieścili się w pierwszej dwudziestce. Michał Czubakowski sklasyfikowany został w przedziale miejsc 13-16., a Mikołaj Skotak – 17-20.