Sprawa płockiego powietrza w ogólnopolskich mediach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zapowiedź zgłoszenia do prokuratury możliwości popełnienia przestępstwa przez PKN Orlen w zakresie narażenia zdrowia płocczan, nie umknęła uwadze ogólnopolskich mediów. Sprawę nagłaśnia już Polsat News, Rzeczpospolita czy Wirtualna Polska.

Przypomnijmy, 23 września zarówno prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, jak i dyrektor płockiej delegatury WIOŚ Andrzej Hasa, zapowiedzieli złożenie do prokuratury wniosku o możliwości popełnienia przestępstwa przez koncern. Sprawa dotyczy znacznego przekroczenia norm stężenia benzenu w powietrzu, co mogło mieć bezpośredni wpływ na zdrowie płocczan.

WIOŚ: Miarka się przebrała. Zawiadamiamy prokuraturę

Tym tematem zajęliśmy się w czwartek natychmiast po otrzymaniu informacji od naszych czytelników. Pokazaliśmy, jak wyglądało stężenie benzenu, ale i innych węglowodorów w nocy z 21 na 22 września na obydwu stacjach pomiarowych w Płocku.

Bardzo wysoki poziom benzenu w Płocku. Czym to grozi?

Nagłośnienie tego tematu jest coraz większe – zajęły się nim ogólnopolskie media. “Prezydent Płocka zawiadamia prokuraturę ws. wysokiego poziomu benzenu” – brzmi tytuł artykułu opublikowanego na Wirtualnej Polsce (wp.pl). “WIOŚ rozważa zawiadomienie prokuratury ws. wysokiego stężenia benzenu w Płocku” – to Rzeczpospolita (rp.pl). “PKN Orlen zatruł Płock? Prezydent zawiadamia prokuraturę” – napisał MetroCafe (metrocafe.pl). “Benzen w Płocku. Podejrzenie pada na PKN Orlen. Orlen twierdzi, że nic nie wie” – opublikował Samorząd PAP (samorzad.pap.pl).

Informacja ukazała się także na Polsat News (polsatnews.pl). – Trujące powietrze w Płocku. “Charakter zapachu wskazuje na PKN Orlen” – piszą dziennikarze Polsatu.

Czy to pospolite ruszenie sprawi, że koncern zadba w końcu o właściwe zabezpieczenie zdrowia płocczan? Czy może będą do tego potrzebne badania, jaki jest wskaźnik zatrudnienia płocczan w koncernie w stosunku do mieszkańców chorujących lub zmarłych na nowotwory? Wówczas argumenty, dotyczące miejsc pracy w Orlenie mogą okazać się dużo mniej istotne…

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji