Płatne strefy parkowania już za tydzień

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zakończył się montaż parkometrów, w związku z czym w Płocku już za tydzień zaczną obowiązywać opłaty za postój na wyznaczonych miejscach. Jako korzystać z nowych urządzeń?

Komunikacja Miejska, która jest operatorem Strefy Płatnego Parkowania, przetestowała już zamontowane parkomaty. – Zarówno urządzenia, jak i cały system je obsługujący jest przetestowany, sprawny i gotowy do działania – zapewnia Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami. – Zapowiadaliśmy wstępnie, że SPP może zostać uruchomiona w poniedziałek, 24 października. Uznaliśmy jednak, że potrzebujemy jeszcze kilku dni na przygotowanie płocczan do pierwszego dnia życia Strefy Płatnego Parkowania – tłumaczy, dodając, że jesteśmy jednym z ostatnich miast w kraju, w którym takiej Strefy nie było.

W poniedziałek i wtorek (24 i 25 października) każdy kierowca, który zaparkuje w SPP, znajdzie za wycieraczką ulotkę o dacie rozpoczęcia poboru opłat oraz instrukcję obsługi parkomatu. Opłaty inkasenci Komunikacji Miejskiej zaczną pobierać od środy 26 października.

Wszystkie dotychczas ustalone zasady funkcjonowania SPP – jak m.in. godziny i tabela opłat – pozostają bez zmian.

oplaty_parking1

oplaty_parking_abonament

Biuro SSP funkcjonuje przy ul. Kolegialnej 3. SPP objęta została znakami drogowymi “strefa ograniczonego parkowania”. Oznaczają one, że samochód można zaparkować wyłącznie na wyznaczonym miejscu, parkingu.

Jak kupić bilet w parkomacie?

1. Aby wybudzić parkomat – wciśnij dowolny przycisk
2. Wpisz numer rejestracyjny pojazdu, który chcesz zaparkować w SPP
3. W razie pomyłki użyj pomarańczowego guzika
4. Wpisz poprawny numer rejestracyjny pojazdu i potwierdź zielonym przyciskiem
5. Wybierz formę płatności, wybierając liczbę 1, 2 lub 3
6. Wybierz 1 – jeśli chcesz zaparkować w SPP tylko do 30 min pobierz bilet bezpłatny (pamiętaj, że możesz z tym biletem przez pół godziny poruszać się po całej strefie, ale pobrać go można tylko raz dziennie)
7. Wybierz 2 – jeśli zamierzasz parkować w SPP dłużej niż 30 minut i uiścić opłatę
8. Wybierz 3 – jeśli chcesz kupić jednorazowo bilet na postój w godz. 8.00 – 17.00
9. Jeśli zamierzasz kupić bilet możesz zapłacić za niego na trzy sposoby:
– możesz zapłacić bilonem, wystarczy, że wrzucisz monetę (Parkomat akceptuje monety 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł) .

Pamiętaj:

  • Minimalna opłata za czas parkowania wynosi 0,50 zł
  • Parkomat nie wydaje reszty. Jeśli więc wrzucisz np. monetę pięciozłotową – automat pokaże Ci, ile czasu możesz parkować
  • Następnie zatwierdź zielonym przyciskiem
    – możesz zapłacić kartą. Po wybraniu tej możliwości – niebieskim przyciskiem ustal wysokość opłaty i czas postoju, a następnie zatwierdź zielonym przyciskiem. Zapłacić można zbliżeniowo, wystarczy kartę zbliżyć do czytnika. Jest też konwencjonalny czytnik – kartę wystarczy do niego wsunąć, parkomat samodzielnie (bez PIN-u) pobierze opłatę.
    – możesz zapłacić za pomocą aplikacji mobilnych mobiParking, moBILET. Trzeba ją wcześniej zainstalować w telefonie. Nalepkę można pobrać w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kolegialnej 3 i umieścić ją na szybie samochodu.

10. Pobierz bilet
11. Jeśli opłaciłeś bilet kartą – możesz wydrukować potwierdzenie operacji, naciskając zielony przycisk
12. Umieść bilet parkingowy w widocznym miejscu za szybą
13. Jeśli chcesz w danym momencie przerwać transakcję – wciśnij czerwony guzik.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji