REKLAMA

Płatna strefa parkowania – jakie wnioski z jej funkcjonowania?

REKLAMA

Jednym z tematów październikowej Sesji Rady Miasta Płocka była ocena funkcjonowania Płatnej Strefy Parkowania. Ile razy skorzystano z płatnego parkowania, a ile razy o tym zapomniano?

Od 1 października 2017 do 31 lipca 2018 w parkomatach zostało pobranych 812.481 sztuk biletów na łączną kwotę 908.377,10 zł. Bezpłatne bilety 30-minutowe stanowiły 65,81% wszystkich biletów parkingowych.

PowiązaneTematy

Do budżetu wpłynęła też kwota z opłat dodatkowych za brak biletu. Na koniec lipca br. kwota z tego tytułu sięgnęła 579.700 zł, z czego uiszczono 264.143,14 zł.

Radna Wioletta Kulpa zauważyła, że wystawiono 11.594 opłaty dodatkowe za brak biletu, z czego anulowano 793 szt. – Z jakiego powodu anulowano te opłaty? – pytała. Podniosła również różnicę w dwóch materiałach przekazanych radnym. – Z opłat dodatkowych nie odjęliście Państwo opłat anulowanych – podkreśliła.

Jak się okazuje, najwięcej interwencji związanych z płatnym parkowaniem, straż miejska przeprowadziła przy ul. Zduńskiej (244), Kaczmarskiego (174), Pasaż (170) czy Teatralnej (147).Po okresie funkcjonowania płatnej strefy parkowania w Płocku zaproponowano zakup dodatkowych 6 urządzeń, które wg wstępnych ustaleń będą umieszczone w lokalizacji: Plac Obrońców Warszawy przy Pomniku Broniewskiego, przy Urzędzie Miasta, Nowy Rynek po stronie S3 strefy, ul. Kościuszki w okolicy Przedszkola, 1 Maja przy pralni chemicznej oraz przy ul. Królewieckiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Obu says:

    Te parkomaty są dla mnie chore, trzeba być milionerem żeby płacić jak się pracuje gdzieś w strefie płatnych parkingow

  2. Piotr says:

    Jaśnie panujący mają problemy z myśleniem. Jako właściciel lokalu w centrum, prowadzący w tymże lokalu działalność gospodarczą, również nie mogę nabyć karnetu. Zgodnie z regulaminem muszę być zameldowany.

  3. Dawid says:

    Proszę się zapytać jaśnie panujących, dlaczego jako mieszkaniec SPP nie jestem w stanie nabyć karnetu na auto w najmie na czas nieokreślony, którego nie jestem i nie mogę być właścicielem. Czy tak trudno dodać zapis w regulaminie typu: karnet parkingowy przysługuje na jedno wybrane auto dla jednego gospodarstwa domowego w strefie SPP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU