Nowy wiadukt nie dla wszystkich tirów. Nie zmieszczą się

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wciąż trwa przebudowa ciągu ulic Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt. Na tej ostatniej, znajduje się niezbyt wysoki obiekt mostowy. Jedna z radnych wystąpiła do ratusza z interpelacją, czy po realizowanej właśnie przebudowie, tiry będą mogły pod nim w końcu bezpiecznie przejeżdżać. Jak się okazuje, nie wszystkie.

Radna Iwona Jóźwicka wystosowała zapytanie do ratusza czy wiadukt na ulicy (nomen omen) Wiadukt, który jest przebudowywany, będzie przystosowany do przejazdu pod nim tirów. Jak dowiadujemy się z odpowiedzi na interpelację, przebudowa ulicy sprawi, że pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać pojazdy o wysokości 3 metry i 70 centymetrów, a jest to jedynie o 10 cm więcej, niż przed przebudową.

Warto wiedzieć, że zgodnie z prawem unijnym, obecnie tiry mogą mieć maksymalną wysokość 4 metrów. W tej sytuacji czy nie byłoby rozsądnym spojrzenie w przyszłość podczas przebudowy i umożliwienie wszystkim pojazdom ciężarowym, również o takiej wysokości, bezpiecznego przejazdu?

Ratusz w odpowiedzi zaznaczył, że warunki techniczne pozwoliły na uzyskanie prześwitu 4,2 m, co przekłada się na bezpieczny przejazd dla ciężarówek do 3,7 m. Taka wysokość ma spełniać zapisy rozporządzenia na temat wymiarów dróg publicznych.

Biorąc jednak pod uwagę, że jest to trasa, prowadząca do dzielnicy przemysłowej Płocka, szkoda, że przy okazji remontu nie wykorzystano okazji i nie stworzono wyższego wiaduktu, pod którym przejadą również ciężarówki o wysokości ponad 3,7 m. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskaliśmy od kierowców dużych samochodów ciężarowych, najbezpieczniejszym wiaduktem dla większości z nich jest taki, którego prześwit wynosi 4,5 m, a więc niewiele więcej, niż w przypadku płockiego obiektu przy ul. Wiadukt.

Podziel się:

7 komentarzy

  1. Do osób co mają klapki na oczach. Wiadukt będzie spełniał swoją rolę a dokładnie przejazd, który jest poniżej wiaduktu max 3.7m. Wyższe auta ciężarowe będę miały wjazd i wyjazd bezpośrednio do nowej obwodnicy. Uniknie się ponownego wpychania aut z dużym obciążeniem od strony komunalnego. Bardzo dobre rozwiązanie dla aut osobowych. W czym problem komu zależy na ruchu w tym miejscu dużych TIR-ów?! Potrzebna interpelacja w tej sprawie. Ot i radna wymyśliła…..

  2. ale przecież tam tylko nawierzchnie robią, a wiadukt zostaje stary. Remont wiaduktu kolejowego to chyba po stronie PKP jest.

  3. Przecież będzie połączenie ul. Przemysłowej bezpośrednio z obwodnicą. Tak więc nie tylko od NSZ czy ul. Bielskiej można będzie dojechać.

  4. No nie wierzę po prostu nie wierzę :D Buahahah, a zakładałem się z kolegą, że zrobią taki numer jak w wawie z tunelem dla TIRów, gdzie TIRy nie wchodzą i… VOILA! :D Tylko czemu znowu to takie płockie :/

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji