REKLAMA

Nowy teledysk płockiego zespołu i z Płockiem w tle

REKLAMA

Płocki zespół Vataha zaprezentował swój najnowszy teledysk do utworu „Bordania”. To trzeci, po „Krzesłach” i „Mów do mnie”, teledysk w historii tego utalentowanego zespołu.

O tym zespole pisaliśmy już kilkukrotnie. Vataha jest grupą przyjaciół, którzy grają szeroko pojętego rocka. I to – trzeba podkreślić – grają całkiem nieźle. Głęboki głos wokalistki Katarzyny Wachol, wibrujący na tle wpadającej w ucho muzyki, zapada w pamięć. Ich najnowszy utwór jest nieco mroczny, wzbudzający refleksję nad tym, czym jest tytułowa Bordania.

– Ujęcia kręcone były w rodzinnym mieście Płocku. Piosenka ta ukaże się na najnowszym albumie zespołu „DOKĄD” – mówi Michał Wachol, odpowiadający za współpracę z mediami w zespole.

Produkcją, montażem i realizacją filmową zajęli się Wojciech Stasiak oraz Beata Anna Jóźwik, za nagranie, miks i mastering audio odpowiada Andrzej Kamiński ze Studio Klon – Sierpc. Muzykę skomponowali Janusz Pankowski i Katarzyna Wachol, a wokalistka napisała również słowa do tego utworu.

Krzesła – nowy teledysk płockiego zespołu

Vataha powstała w listopadzie 2014 roku w Płocku. Muzyka płockich artystów oparta jest na głębokich emocjach ludzkich, które dominują w całej twórczości zespołu.Zadebiutowali w maju 2015 na Płockich Juwenaliach, później były kolejne koncerty i festiwale: Włodkonalia, Jarmark Tumski, Dzień Płocki, emcek Rockuje, New York Festiwal 2017, Alterstacja Płock i wiele koncertów klubowych.

Są laureatami m.in. Festiwalu LIPA 2016, Konfrontacje Kętrzyn 2017, Riff Master Rypin 2017, Open Music Brodnica 2018, Jurajskie Debiuty 2018 czy Rockowisko Wieluń 2019. Zespół koncertował razem z Farben Lehre, The Analogs, Dżem, Wanda i Banda.

Obecnie Vatahę tworzą: Katarzyna Wachol (wokalistka, gitara rytmiczna), Daniel Dzięgielewski (gitara basowa), Michał Ners (perkusja) oraz Janusz Pankowski (gitara solowa).

– 9 listopada zespół obchodzić będzie swoje 5. urodziny. Z tej okazji odbędzie się koncert urodzinowy w sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z premierą nowego albumu, na który serdecznie zapraszamy już dziś! – informuje Michał Wachol.

Z przyjemnością informujemy, że PetroNews nawiązał stałą współpracę z zespołem, dzięki czemu przeczytacie u nas o dokonaniach Vatahy i usłyszycie ich najnowsze produkcje.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Anonimus Rex says:

  Zespół Vataha odmienił moje patrzenie na życie prywatne, jak i zawodowe. Nie ma lepszych na płockim podwórku!

 2. Marcin says:

  Wataha to obecnie najlepszy płocki zespół. Grają w nim cudowni ludzie z pasją. Widać i słychać że kochają to co robią. Ich teksty są na poziomie i dają do myślenia a muzyka to miód na serce. Farben Lehre może im buty wiązać.

 3. Anonim says:

  I tak prosze trzymac . Nalezy propagowac plockie zespoly .

  • Marzena says:

   Płockie zespoły należy promować oprócz Farben Lehre bo się zeszmacili ostatnią lewacką płytą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU