REKLAMA

Krzesła – nowy teledysk płockiego zespołu

REKLAMA

Płocki zespół Vataha coraz śmielej wychodzi ze swoimi propozycjami. Niedawno miała miejsce premiera ich najnowszego teledysku do kompozycji „Krzesła”.

8 sierpnia zespół Vataha, na który składają się Katarzyna Wachol (wokalistka, gitara rytmiczna), Daniel Dzięgielewski (gitara basowa), Michał Ners (perkusja) oraz Janusz Pankowski (gitara solowa), zaprezentował publicznie teledysk do kompozycji „Krzesła”, czyli kolejnego utworu, zapowiadającego drugi album zespołu.

Muzykę i tekst napisała Katarzyna Wachol – skąd pomysł?

– Pomysł na teksty zawsze rodzi się pod wpływem emocji i przeżyć życiowych – mówi wokalistka. – Tytułowe „Krzesła” to dla mnie symbol. Wiążą się one z przemianą wewnętrzną, silnymi emocjami. Ta piosenka jest właśnie o tym, o tej przemianie. O wyjściu ze schematu, sile wewnętrznej, tak bardzo istotnej w dzisiejszych czasach, do tego, aby zdrowo funkcjonować. Każdy z nas ma swoje krzesło. To w sumie nawet zabawne, niekiedy trafiają się sytuacje, kiedy siadamy na krześle i ono nagle pęka, coś tam się urywa itp… ja to odbieram jako sygnał, że w wewnątrz tej osoby nagromadziło się zbyt dużo napięcia, jakiś złych emocji i zwyczajnie krzesło nie wytrzymuje tego i zwyczajnie pęka. No i to jest znak że trzeba coś z tym zrobić, z tymi emocjami i napięciem, gdzieś tam skumulowanym, niekiedy przez lata… O tym jest ta piosenka – wyjaśnia Katarzyna Wachol.Jak dodaje, do teledysku zostały wybrane najładniejsze krzesła. – Stały się one trochę częścią naszego zespołu – śmieje się. – Rozbite krzesło, to właśnie ta przemiana – poważnieje.

Vatahę już 18 sierpnia usłyszycie podczas koncertu charytatywnego w Radzanowie (o godz. 19.45) na scenie plenerowej, na boisku sportowym przyszkolnym. 25 sierpnia zaprezentują się podczas Festiwalu Riff Master w Rypinie, natomiast 31 sierpnia członkowie zespołu jadą na Festiwal Lipa.

Premiera drugiego albumu Vatahy planowana jest na 2019 rok. Warto śledzić dalsze postępy tego zespołu – w naszej opinii ma spory potencjał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU