REKLAMA

Nowy utwór JedenOsiemL. Będzie hit? [TELEDYSK]

REKLAMA

Grupa JedenOsiemL opublikowała nowy utwór pod tytułem „O miłości do wolności”. Zespół pochyla się nad niepokojem w kraju i na świecie, jaki można od dłuższego czasu zaobserwować.

Legendarny płocki zespół JedenOsiemL zaprasza do obejrzenia klipu ich najnowszego utworu zatytułowanego „O miłości do wolności”. Tekst piosenki napisał Łukasz Wólkiewicz, za muzykę odpowiada Chris Toffson. Teledysk wyreżyserował Michał Jagiełło.

Zakochać się łatwo. Odkochać? Niemożliwe!

– Utwór opowiada o miłości do utracanej wolności rozumianej jako sprawiedliwość społeczna, osobność, nieskrępowanie, odrębność, swoboda, niezależność, równość, niezawisłość, autonomiczność, demokracja, niepodległość, suwerenność, samostanowienie, samookreślenie, równouprawnienie, pluralizm, dowolność, wolność wyznania, autonomizm, prawo. Bardzo dużo dzieje się ostatnio w naszym kraju i na świecie. Dokąd nas to wszystko zaprowadzi? Czeka nas powtórka z rozrywki? – opowiada o utworze grupa JedenOsiemL.

Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku Hip-Hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Wideoteka”.

Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, niezaprzeczalnie odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce.Album w niedługim czasie uzyskał status Złotej Płyty. W 2005 roku grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska i w kwietniu tego samego roku wydała drugi krążek zatytułowany „Słuchowisko”. Znalazły się na nim takie utwory jak: „Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy „Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu „Superjedynek”.

W 2007 roku w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną „Nowy folder”. Płytę promował singiel „Kilka Chwil”. Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych.

Krążek ten pokazał również nowe oblicze zespołu, gdzie hip-hop przestał być stylem dominującym i stał się jedynie jednym z wielu gatunków muzycznych określających twórczość grupy. W 2014 roku ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany „deKada”. Krążek promował singiel „Znów to mam”.

Od 2018 roku ukazały się 3 single zespołu: „Zanim wszystko stracę”, „Grawitacja” oraz „Zatrzymaj się”. Obecnie grupę tworzą Łukasz (wokalista i autor tekstów) oraz Chris Toffson (kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu).

fot. Dorota Hładka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Michał says:

    Legendarna Płocka grupa 😂😂 xD

  2. ATOS says:

    Sztos

  3. sympatyk says:

    teledysk DNO !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU