Nowi gracze Wisły Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocki klub podpisał właśnie dwa nowe kontrakty z zawodnikami. Do drużyny Wisły Płock dołączył Ukrainiec Vitalii Hemeha oraz Gruzin Giorgi Merebashvili. Piłkarze związali się z klubem rocznym kontaktem.

Vitalii Hemeha, fot. Wisła Płock

Vitalii Hemeha, fot. Wisła Płock

Vitalii Hemeh, 22-letni Ukrainiec to piłkarz, który został wypożyczony ze swojego ukraińskiego zespołu z opcją transferu definitywnego. Występuje na pozycji skrzydłowego, jednak z powodzeniem radzi sobie również jako ofensywny, środkowy pomocnik. Zawodnik reprezentował w ostatnim sezonie barwy drużyny ekstraklasy Ukrainy. Póki co, podpisał kontrakt obejmujący roczną współpracę, ale niewykluczone, że może na dłużej zostać w Wiśle Płock.

Giorgi Merebashvili, fot. Wisła Płock

Giorgi Merebashvili, fot. Wisła Płock

Drugi z nowych piłkarzy to Gruzin Giorgi Merebashvili. Ma 29 lat i od początku swojej kariery zawodowej zajmuje pozycję ofensywnego pomocnika. Poprzednim klubem Merebashviliego był grecki Levadiakos. Zawodnik rozegrał w sumie około 300 spotkań w najwyższych ligach Gruzji, Serbii oraz Grecji. W narodowej reprezentacji swojego kraju wystąpił w 18 spotkaniach. Teraz przez najbliższy rok będzie grał w płockich barwach.

Kontrakty obydwu zawodników są roczne, co, oczywiście, nie wyklucza możliwości ich przedłużenia.

Krystian Popiela, fot. Wisła Płock

Krystian Popiela, fot. Wisła Płock

2-letni kontrakt podpisał natomiast 18-letni napastnik Krystian Popiela – syn Jarosława Popieli, który w latach 1998-2001 przez dwa sezony reprezentował Wisłę Płock. Jak informuje na swojej stronie internetowej płocki klub, młody zawodnik piłkarskie szlify zbierał w Grecji – najpierw w akademii  Fívos Váris, a następnie w słynnym Olympiakosie Pireus. Kolejny etap jego kariery to gra w Polonii Warszawa, a ostatni sezon spędził jako zawodnik młodzieżowej drużyny Cagliari Calcio (Włochy).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji