Flagi na zabytkowym budynku nielegalne. Jak na razie

REKLAMA

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na wielkie flagi reklamowe firmy medycznej, które zawisły na budynku przy ul. Kolegialnej 18. – Czy budynek ten nie jest czasem wpisany do rejestru zabytków? Czy mogą wisieć tam tak duże reklamy prywatnej firmy? – pyta płocczanin. Sprawdziliśmy.

W odrestaurowanej kamienicy przy ul. Kolegialnej 18 od niedawna mieści się prywatna firma. Jak sprawdziliśmy na jej profilu społecznościowym, faktycznie pochwaliła się nową reklamą, dzięki której będzie można łatwiej ją znaleźć.

PowiązaneTematy

Okazuje się jednak, że nasz czytelnik miał po części rację i – przynajmniej na razie – reklama wisi tam nielegalnie.

– Kamienica przy ul. Kolegialnej 18 jest prywatnym budynkiem, wpisanym do rejestru zabytków. Jej właściciel powiesił reklamę, zaczynającej działać tam przychodni – Płockiego Centrum Medycznego – bez załatwienia wszystkich, niezbędnych formalności – poinformował nas Hubert Woźniak z zespołu ds. kontaktów z mediami płockiego ratusza. – Uiścił np. opłatę za reklamę w pasie drogowym w MZD, ale nie uzyskał pisemnej zgody referatu estetyzacji miasta i przede wszystkim biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zgłosił ustnie zamiar powieszenia tej reklamy, ale to oczywiście niewystarczające. W tej sytuacji konserwator zabytków wezwał właściciela do jej usunięcia i spodziewamy się, że polecenie to lada dzień wykona – sprecyzował Hubert Woźniak.

Nie oznacza to jednak, że wielkie flagi nie zawisną ponownie na zabytkowym budynku. – Generalnie Urząd Miasta jest gotów pomóc osobom prowadzącym to medyczne przedsięwzięcie i ustnie urzędnicy zapowiedzieli wydanie zgody na czasowe (do sześciu miesięcy) powieszenie tych banerów. W tej sytuacji reklamy te będą mogły wrócić na ścianę kamienicy, na określony czas, ale po załatwieniu wszystkich formalności – wyjaśniają w ratuszu.