Od 6 do 8 października na Orliku Jordanek odbyły się Dni Talentu Akademii Młodych Orłów w Płocku. Do naboru przystąpiło 168 kandydatów na piłkarzy i piłkarki. Grupy są już wybrane, więc młode orły wkrótce zaczną naukę lotu w świecie piłkarskim.

Zakończył się już pierwszy nabór zawodników do grup ćwiczebnych w kategoriach: Skrzat, Żak i Orlik. Do rekrutacji przystąpiło 168 adeptów piłki nożnej.

– Młodzi zawodnicy, którzy zgłosili się na boisku, musieli zmierzyć się z czterema próbami sprawnościowymi. Technikę i sprawność trenerzy sprawdzali przy: żonglerce, dryblingu, biegu zwrotnym z piłką oraz slalomie. Na koniec testów odbył się mecz – wyjaśniają organizatorzy Akademii Młodych Orłów.

W inauguracji Dni Talentu AMO, która odbyła się w sobotę, 7 października, wzięli udział Wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Marek Bębenista, Dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Robert Czwartek, Litosława Koper Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Dariusz Kluge Prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz trenerzy: Zbigniew Mierzyński i Artur Wyczałkowski.

– Wielu zawodników pokazało w tych dniach duże umiejętności, które były oceniane przez trenera, Koordynatora AMO w Płocku – Włodzimierza Małowiejskiego oraz sztab trenerski. Taka sytuacja cieszy, ponieważ znacznie może się to przyczynić do podniesienia poziomu sportowego grup szkoleniowych Akademii Młodych Orłów w Płocku – informują pomysłodawcy AMO w Płocku.

Ze 168 kandydatów, którzy przystąpili do testów sprawności ogólnej i sprawności specjalnej, wyłoniono łącznie 78 kandydatów w trzech kategoriach, w tym również jedną dziewczynkę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji