REKLAMA

Lewandowski zagra w Wiśle Płock

REKLAMA

Wisła Płock wzbogaciła się o kolejnego zawodnika. Umowę z płockim klubem podpisał Mateusz Lewandowski. 21-latek zostanie z Nafciarzami przynajmniej na dwa lata. Wcześniej grał w drużynie Dynamo Berlin.

21-letni Mateusz Lewandowski to kolejny zawodnik, który podpisał kontrakt z Wisłą Płock. Umowa obowiązywać będzie przynajmniej przez najbliższe dwa lata. Zawarto w niej również opcję przedłużenia współpracy o rok.

Lewandowski urodził się 4 marca 1999 roku w Poznaniu. Pierwszym klubem zawodnika była Nielba Wągrowiec, skąd następnie trafił do Warty Poznań. Napastnik w ostatnich latach szkolił się też w młodzieżowych zespołach Energie Cottbus oraz SC Freiburg. Od lipca 2018 roku piłkarz reprezentował barwy Dynama Berlin.

W rozgrywkach Regionalligi Norst, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech, oraz Landespokal Berlin, mierzący 187 cm wzrostu napastnik w sezonie 2019/20 rozegrał łącznie w 23 spotkania, w których 11-krotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Od lipca 2020 roku pozostawał wolnym zawodnikiem.21-latek przez kilka dni trenował z zespołem rezerw Wisły Płock. Wystąpił również w meczu sparingowym z trzecioligowym KS Kutno (3:3). Zaprezentował się na tyle dobrze, że zarząd, dyrektor sportowy oraz trener Sobolewski zdecydowali się na jego transfer na stałe.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą, to dla mnie wielka szansa i możliwość rozwoju. Na każdym treningu chcę dawać z siebie maksimum, by przekonać do siebie trenera. Jeśli ten da mi szansę, zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać. Na boisku preferuję twardą grę, lubię pojedynki siłowe z przeciwnikami. Jestem raczej typem piłkarza, który oczekuje na podania prostopadłe, bądź dośrodkowania w pole karne. Wierzę, że wspólnie z kolegami z drużyny powalczymy o jak najlepsze wyniki dla Wisły już w przyszłym sezonie – mówił Mateusz Lewandowski.

Mateusz Lewandowski fot. materiały prasowe Wisły Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. xxx says:

    Wzbogaciła o kolejnego zawodnika, to się Wisła II Płock, bo chyba nie jest to wzmocnienie na Ekstraklasę Panie Jóźwiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU