Mistrzostwa świata 2016 w Płocku. W League of Legends

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeszcze w październiku miłośnicy League of Legends będą mieli swoje święto. W NovymKinie Przedwiośnie odbędzie się niezwykłe wydarzenie e-sportowe – mistrzostwa świata w tej jednej z najpopularniejszych gier sieciowych.

W tym roku finał mistrzostw świata odbędzie się w Staples Center w Los Angeles (Kalifornia). Ze względu na różnicę czasową, transmisja meczu finałowego rozpocznie się w nocy z 29 na 30 października, około godziny 1:30.

Wszyscy, którzy chcą obejrzeć to wydarzenie na żywo, będą mieli okazję, i to w wyjątkowym otoczeniu, bo na wielkim ekranie. Dodatkowo, na uczestników czekają upominki, które rozlosowane zostaną podczas finału.

Na stronie NovegoKina Przedwiośnie na Facebooku, niedługo uruchomiony zostanie konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki na wydarzenie. Uważnie obserwujcie także PetroNews – już wkrótce pojawi się u nas konkurs, w którym również będziecie mogli wygrać podwójne zaproszenie!

Cena biletu pojedynczego to 17 zł, bilet grupowy (minimum 10 osób) – 14 zł. Bilety do nabycia w kasie NovegoKina Przedwiośnie.

League of Legends (w skrócie LoL) to sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Została opracowana przez firmę Riot Games i początkowo wydana tylko dla systemu Windows. Po raz pierwszy ogłoszona 7 października 2008, a wydana 27 października 2009. 15 lipca 2013 gra została uznana w USA za pełnoprawny sport.

League of Legends jest grą opartą na krótkich sesjach. Dopasowywanie graczy następuje w oparciu o średni, niejawny ranking szachowy każdego gracza. Rozgrywka może być na razie prowadzona w trzech różnych trybach: normalnej, niestandardowej oraz rankingowej.

Custom game (gra niestandardowa) – gracze mogą tworzyć własne sesje lub dołączać do już istniejących. W tym trybie możliwa jest gra zarówno z botami (komputerem), jak i z żywymi przeciwnikami. Jest to także jedyna możliwość rozpoczęcia rozgrywki w niezbalansowanych składach (np. 3 na 1).

Co-op vs. AI (razem przeciw sztucznej inteligencji) – system dobiera graczy o podobnym poziomie, a ich przeciwnikami są boty. Ilość otrzymywanych po zakończonej grze PZ/XP jest mniejsza, zależnie od poziomu gracza.

Normal game (gra normalna) – system automatycznie dobiera graczy o zbliżonym poziomie. Istnieje jednak możliwość dołączenia do takiej gry jako zespół stworzony wcześniej w menu (1-5 graczy), co wpływa na dobieranie przeciwników.

Ranked game (gra rankingowa) – system automatycznie dobiera graczy mających maksymalny poziom (trzydziesty). Wybieranie „championów” następuje w systemie Draft Mode (co znaczy, że każda z drużyn ma możliwość zablokowania wyboru trzech postaci). Tak jak w przypadku gry normalnej istnieje możliwość dołączenia do gry jako zespół (1-5 graczy).

ARAM (wszyscy na 1 linii, ang. All Random All Mid) – tryb rozgrywki podobny do klasycznego, jednak różni się tym że postacie wybierane są losowo, a mapa posiada tylko jedną linię.

Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Świata sezonu 5. w League of Legends, które odbywały się w listopadzie ubiegłego roku, w koreańskim pojedynku zwyciężyli gracze SK Telecom T1, którzy pokonali drużynę KOO Tigers 3:1 i po raz drugi zostali Mistrzami Świata. Fani wówczas również śledzili transmisję na żywo w NovymKinie Przedwiośnie.

Koreańczycy grają, płocczanie oglądają

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji