Kino na Audioriver przedstawi historię muzyki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Organizatorzy tegorocznego Audioriver – zgodnie z myślą, że festiwal to nie tylko koncerty oraz targi muzyczne i modowe – udostępnili także unikalny program filmowy, który będzie można obejrzeć podczas 10. edycji tego wydarzenia.

W trakcie trwania Audioriver, zaprezentowane zostaną trzy produkcje filmowe, przedstawiające historię muzyki. Będą to: szwedzki “Ström åt folket (Power To The People)”, francuski “Industrial Soundtrack For The Urban Decay” oraz amerykańsko-francuski “Fresh Dressed”. Okazja do obejrzenia wymienionych produkcji nadarzy się podczas drugiego dnia festiwalu, w sobotę, 25 lipca 2015, w płockim kinie Nove Przedwiośnie.

Każda z produkcji to film dokumentalny, przedstawiający historię innej części muzycznego świata.

Pierwszą z nich jest “Ström åt folket (Power To The People)”. To bardzo dynamiczna i interesująca opowieść o 60-ciu latach szwedzkiej elektroniki. Film ten nawiązuje do czasów, gdy nurt tej muzyki dopiero powstawał, następnie był przez wielu wyśmiewany, a zakończy się na pokazaniu roli tej muzyki w czasach obecnych.

Kolejna z produkcji to “Industrial Soundtrack For The Urban Decay”, która cofa się do połowy lat 70. i ukazuje narodziny muzyki industrialnej.

Ostatnia propozycja również będzie o historii, jednak mniej dotyczy muzyki, a bardziej związanej z nią mody. W “Fresh Dressed” przedstawia fenomen hip-hopowego ubioru, który do popkultury dotarł z getta.

Zobaczcie trailery filmów, które proponują organizatorzy tegorocznego Audioriver.

“Ström åt folket” – w języku szwedzkim

“Industrial Soundtrack For The Urban Decay”

“Fresh Dressed”

Filmy będzie można obejrzeć w festiwalową sobotę w NoveKino Przedwiośnie na ul. Tumskiej 5a. Bilet na każdy seans dostępny będzie w kasie kina i kosztować będzie 10 złotych.

Przypominamy, że 10. edycja Audioriver odbędzie się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, w dniach 24-26 lipca 2015 roku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji