Jak przebiegają prace na Przemysłowej i Kostrogaju?

REKLAMA

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego w minioną środę zaprosiła na spotkanie z wykonawcą przebudowy ulic Przemysłowej i Kostrogaj oraz obwodnicy. Była to okazja do wyjaśnienia wątpliwości związanych z przebudową oraz przeprowadzenie rozmów na jej temat z przedsiębiorcami, których remont bezpośrednio dotyczy.

11 kwietnia o godzinie 16 w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego odbyło się spotkanie z wykonawcą przebudowy ulic Przemysłowej i Kostrogaj. Celem zebrania było wyjaśnienie przedsiębiorcom dotkniętym remontem, jak przebiega realizacja inwestycji oraz zebranie od nich uwag w celu ułatwienia im prowadzenia działalności.

PowiązaneTematy

Przedsiębiorcy skarżyli się głównie na problemy z dojazdem, zarówno remontowanymi drogami, jak i objazdami. W tym aspekcie udało się ustalić wprowadzenie paru poprawek – mają zostać udostępnione dla pojazdów firmowych dodatkowe fragmenty dróg. Firma PORR, wykonawca inwestycji, obiecała również wyrównanie objazdów, tak, by ciężarówki z towarami były mniej narażone na poruszanie się po wybojach.

– Po pierwsze, w czwartek poprawimy przejezdność skrzyżowania z NSZ. Po drugie, również poprawimy te miejsca, gdzie są różnice w terenie dochodzące do pół metra – zapewniał dyrektor firmy PORR Piotr Raczkowski.

fot. Wiktor Pleczyński

Drugim problemem, jaki sygnalizowano podczas spotkania, był brak informacji, kto odpowiada za poszczególne aspekty przebudowy i z kim należy się w konkretnych sprawach kontaktować. Udało się ustalić, że lista osób właściwych do danych spraw zostanie umieszczona na stronie internetowej IGRP. Na wspomnianej stronie pojawi się również zakładka z bieżącymi informacjami na temat prowadzonych prac.

Poza przeprowadzeniem rozmów z przedsiębiorcami, wykonawca przedstawił szczegółowo dotychczas wykonane prace, zarówno w ramach ulic Kostrogaj i Przemysłowej, jak również obwodnicy. Zwrócono uwagę, że przebudowywane trasy są tak zaprojektowane, aby jak najbardziej ułatwić poruszanie się po nich TIR-om. Równie istotne ma być to, że dzięki połączeniu z obwodnicą powstanie możliwość uniknięcia uciążliwego dla wszystkich przejazdu przez miasto.

fot. Wiktor Pleczyński

– Wiemy, że jest ciężko. Jedyne co możemy powiedzieć to, że te trzy miesiące musicie państwo wytrzymać. Prosimy was o to. Za trzy miesiące ta część miasta będzie wyglądać zupełnie inaczej – zapewniał wiceprezydent Jacek Terebus.

Konsultacje nowej strategii rozwoju Płocka trwają. Już jutro spotkanie