REKLAMA

Życie płocczan w centrum dawnych rozgrywek politycznych

REKLAMA

W Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbędzie się spotkanie, promujące nową książkę Dariusza Włodarczyka. „Komes” to publikacja przeznaczona dla młodzieży, która w ciekawy sposób opisuje życie Płocka w dawnych dziejach.

27 lutego (środa), o godzinie 12 odbędzie się spotkanie autorskie z Dariuszem Włodarczykiem, wielkim pasjonatem historii i autorem publikacji poświęconych historii Płocka. Podczas spotkania autor opowie o swojej książce „Komes”. Wydarzenie odbędzie się w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Książka pozwala lepiej poznać, jak wyglądało życie płocczan z początków istnienia Polski. Bohaterami są ludzie różnych zawodów i warstw społecznych oraz relacje między nimi. Szczególnie ciekawe jest to, że akcja rozgrywa się w czasach, gdy Płock był najważniejszym miastem w regionie i to tutaj zapadały najważniejsze decyzje.

PowiązaneTematy

O autorze

Dariusz Włodarczyk jest założycielem i filarem Stowarzyszenia Patria Polonia, aktywnie współpracuje z instytucjami oświatowymi i kulturalnymi przy organizacji świąt narodowych w Płocku i regionie, jest założycielem historycznej grupy rekonstrukcyjnej działającej od trzech lat przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Płocku.