Zwycięstwa płocczan, docenienie trenera i akcja charytatywna w tle

Końcówka marca odbyła się w walecznym stylu – w Świdnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski WKA/WMFC. Nie zabrakło na nich płocczan, którzy reprezentowali klub FIGHT MZOS Płock.

Od 29 do 30 marca w Świdnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski WKA/WMFC, w których uczestniczyło ponad 300 zawodników z Polski, Ukrainy, Niemiec, Anglii i USA. Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna – zbiórka pieniędzy na chorego Filipka. Pomagał w niej aktor znany z filmów „Kobiety Mafii 2” czy „Diablo” Wojciech Bocianowski oraz Mistrz Świata w kulturystyce Rafał Górka.

Gościem Honorowym wydarzenia był Prezydent World Kickboxing and Karate Association – Dave Sawyer. Wręczył on trenerowi z Płocka, Wojciechowi Burdanowskiemu, wyróżnienie za rozwój federacji WKA na terenie Polski – czarny pas 5 Dan federacji WKA.

PowiązaneTematy

Płocczan reprezentowała 6-osobowa reprezentacja klubu FIGHT MZOS Płock wraz trenerem Wojciechem Burdanowskim.

Jakub Malinowski zdobył złoty medal w konkurencji kadet młodszy light contact – 50 kg oraz złoty medal w konkurencji kadet młodszy light kick – 50 kg.

– Kuba Malinowski trenuje najdłużej (około 6 lat) z mojej 6-osobowej ekipy. Jestem dumny, że pomimo, iż w ostatnim czasie nie uczestniczył w systematycznym treningu, wystarczyły mu 3 tygodnie, żeby wrócił na swój właściwy tor. Kubuś sprawił mi wielką radość. Pomimo zmęczenia, widać było lata spędzone na treningach. Zdominował swoją kategorię, zdobywając dwa złote medale: kick light i light contact. Mam nadzieję, że Wujek Różal jest z Ciebie dumny – mówił po zawodach trener Kuby, Wojciech Burdanowski.

Drugi z zawodników, Maciek Olewniczak, zdobył 1. miejsce w konkurencji K1 senior -80 kg oraz 1. miejsce w konkurencji low kick senior -80 kg.

– Maciek Olewniczak to jeden z moich najlepszych zawodników. Pod koniec ubiegłego roku na Mistrzostwach Świata ICO we Włoszech zdobył złoty medal w kategorii junior K-1. Po ostatnich zawodach ma u mnie pseudonim „Terminator” – śmiał się Wojciech Burdanowski. – Jego technika nie jest może doskonała, ale odporna na ciosy głowa i siła uderzeń nie daje szans swoim przeciwnikom. Pierwszą walkę wygrał przez K.O. w pierwszej rundzie. W następnych mało brakowało, żeby to powtórzył. Dzięki temu obronił swój zeszłoroczny sukces, zdobywając dwa złote medale w konkurencji Low kick i K1. Jako trener, jestem dumny i czekam na Mistrzostwa Świata – dodał trener.

W mistrzostwach z dobrej strony pokazała się też Emilia Rachocka, która zdobyła 1. miejsce w konkurencji K1 seniorki – 70 kg.

– W walce finałowej, po jednym z celnych ciosów, przeciwniczka Emilki zaliczyła deski ringu, mało brakowało, żeby walkę skończyła przed czasem. Emilka ma bardzo duży potencjał – przyznał Wojciech Burdanowski.

Świetnie poszło też Antkowi Więczkowskiemu, który zdobył 2. miejsce w konkurencji kadet starszy light contact -40 kg oraz 2. miejsce w konkurencji kadet starszy light kick -40 kg.

Krystian Witkowski zdobył natomiast 2. miejsce w konkurencji junior low Kick-75 kg oraz 3. miejsce w konkurencji junior light contact -75 kg. Jakub Chmielewski po bardzo wyrównanej walce, odpadł w eliminacjach.

Życzymy zawodnikom kolejnych sukcesów, a trenerowi gratulujemy!