Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Płocku

REKLAMA

Płockie drużyny Szlachetnej Paczki poszukują wolontariuszy. Szlachetna Paczka to projekt, w ramach którego dla potrzebujących rodzin przygotowywane są świąteczne paczki. Pomóc fundacji może każdy.

W Szlachetną Paczkę zaangażowały się tysiące osób. Wśród nich jest także prezydent Bronisław Komorowski z żoną, sportowcy – między innymi Jerzy Dudek, Agnieszka Radwańska, trio z Borussi Dortmund: Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek czy aktorzy z serialu Rodzinka.pl.

PowiązaneTematy

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Wiosna, w ramach którego dla rodzin potrzebujących przygotowywane są paczki na święta Bożego Narodzenia. Darczyńcy z internetowej bazy danych wybierają konkretną rodzinę i kupują dla niej, wskazane przez nią, potrzebne rzeczy. W tym roku Paczka rusza po raz trzynasty.

W Płocku powstały dwa rejony: Centrum i Podolszyce, w których działają dwie drużyny. Do obydwu poszukiwani są SuperW, czyli wolontariusze. W drużynie SuperW znajdzie się miejsce dla wszystkich, którzy chcą mądrze pomagać. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, wytrwale dążące do celu i samodzielne w działaniu. Kandydaci na wolontariuszy powinni wejść na stronę www.superw.pl i zarejestrować się w systemie, a następnie czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Jakie są obowiązki wolontariusza Szlachetnej Paczki? – To przede wszystkim odnajdywanie najbardziej potrzebujących rodzin w swoim otoczeniu i docieranie do nich, by z pomocą ankiety zbadać ich sytuację oraz zapytać o konkretne potrzeby – informuje Magdalena Hiszpańska, lider rejonu Centrum w Płocku. – To wolontariusze decydują, które rodziny zostaną włączone do projektu, a następnie na podstawie zebranych informacji przygotowują opis tych rodzin i umieszczają go w anonimowej bazie danych.

Liderzy rejonów czekają także na zgłoszenia rodzin będących w potrzebie. Rodziny te nie mogą jednak zgłosić się same. Więcej informacji o Szlachetnej Paczce dostępnych jest na stronie www.szlachetnapaczka.pl oraz na Facebooku.