REKLAMA

Żołnierz z powiatu płockiego zdobył dwa złote medale

REKLAMA

Podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kick-boxingu, które odbywały się w Krynicy-Zdroju, Wojska Obrony Terytorialnej zajęły drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, zdobywając 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej reprezentował st. szer. Radosław Kuzia z 64 blp w Płocku.

Od 25 do 27 września odbywały się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kick-boxingu. Do Krynicy-Zdroju przyjechało 195 zawodników i zawodniczek. Wśród zwycięzców turnieju był m.in. st. szer. Radosław Kuzia – żołnierz 6. Mazowieckiej Brygady OT, żołnierz 64 blp w Płocku, który wrócił z mistrzostw ze złotem w formule kick-light w kat. wag. do 63 kg oraz w formule K1 w kat. wag. do 63,5 kg.

Tak wysokie zwycięstwo nie jest przypadkiem. Radosław Kuzia jest wychowankiem Klubu Sportowego „Sanda Płock”, a w swojej karierze wielokrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski. Po raz pierwszy złotym medalistą Mistrzostw Polski Służb Mundurowych został w roku 2018.

– Gratuluję szeregowemu Radosławowi Kuziowi uzyskania kolejnego mistrzowskiego tytułu. Cieszę się, że w naszych szeregach mamy takich wspaniałych sportowców. Postawa tego 21-latka z Płocka wzbudza podziw na pewno nie tylko wśród żołnierzy, ale również wśród lokalnej społeczności. W 6 Mazowieckiej brygadzie OT służą osoby utytułowane na największych światowych imprezach, choćby wicemistrzowie świata w boksie tajskim por. Krzysztof Cieciura z Grójca, które później zarażają pasją kolejne osoby. Wierzę, że umiejętności naszych Terytorialsów będą coraz częściej doceniane nie tylko w kraju, ale i na świecie – powiedział płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady OT.

W Wojskach Obrony Terytorialnej w czerwcu br. został uruchomiony nowy projekt: „Wojownik Niezłomny”. Celem tego projektu jest wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom. Projekt wdraża Pion Szkolenia Dowództwa WOT.

W ramach „Wojownika Niezłomnego” na początku czerwca br. odbyło się zgrupowanie żołnierzy WOT trenujących sporty walki. W zajęciach uczestniczyło blisko 30 żołnierzy – reprezentantów wszystkich brygad OT, których pasją i zamiłowaniem są sztuki walki. W trakcie zajęć żołnierze doskonalili umiejętności z zakresu Kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów.

Nazwa „Wojownik Niezłomny” nawiązuje do powojennych organizacji niepodległościowych skupiających w swoich szeregach polskich bohaterów – wojowników niezłomnej walki o niepodległość. To żołnierze polskiego podziemia, z którymi identyfikują się żołnierze WOT i wobec nich mają wielki dług wdzięczności.

Ponieważ walka wręcz hartuje żołnierski charakter, to ideą „Wojownika Niezłomnego” jest rozpropagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do sztuk walki wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a także ich rozwój psychofizyczny.Klasyfikacja medalowa żołnierzy WOT podczas MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kick-boxingu:

W formule point-fighting Mężczyzn:

 • w kat. wag. do 69 kg złoty medal otrzymał st.szer. Jakub Rychlak, 10 ŚBOT

W formule kick-light Kobiet:

 • w kat. wag. do 55 kg brązowy medal uzyskała st. szer. Anna Mieszkowska, 7PBOT

W formule kick-light Mężczyzn:

 • w kat. wag. do 63 kg złoty medal otrzymał st. szer. Radosław Kuzia 6 MBOT,
 • w kat. wag. do 69 kg złoty medal otrzymał Szer. Grzegorz Błotnicki 8k-PBOT,
 • w kat. wag. do 69 kg złoty medal otrzymał kpr. Piotr Kołakowski 4W-MBOT

W formule K1 Kobiet:

 • w kat. wag. do 56 kg brązowy medal otrzymała st. szer. Anna Mieszkowska 7PBOT,
 • w kat. wag +70 kg medal srebrny otrzymała st.szer. Małgorzata Chalecka 4W-MBOT

W formule K1 Mężczyzn:

 • w kat. wag. do 63.5 kg złoty medal otrzymał st. szer. Radosław Kuzia 6 MBOT
 • w kat. wag. do 67 kg złoty medal otrzymał Szer. Grzegorz Błotnicki 8k-PBOT
 • w kat. wag. do 71 kg srebrny medal otrzymał st.szer. Jakub Rychlak 10 ŚBOT
 • w kat. wag. do 71 kg brązowy medal otrzymał szer Patryk Krajewski 12 WBOT
 • w kat. wag. do 75 kg srebrny medal otrzymał ppor. Maciej Halama 13 ŚBOT
 • w kat. wag. do 81 kg złoty medal otrzymał kpr. Piotr Kołakowski 4W-MBOT.
Fot. materiały prasowe 6 MBOT

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU