Trzeba to przyznać – w Płocku buduje się sporo. Nowe budynki, a nawet całe osiedla pną się do góry, zmieniając miejski krajobraz. Niezbyt często mamy jednak do czynienia z budową na Starym Mieście, w pobliżu Wisły, w ścisłym centrum. A właśnie tam powstaje nowa inwestycja Multis Deweloper – Słoneczne Tarasy.

Kamienica na zewnątrz jest już prawie gotowa

Kamienica na zewnątrz jest już prawie gotowa

Skąd taka nazwa dla budynku, w którym ma zamieszkać 30 rodzin? Wystarczy wejść na najwyższe piętra, by się o tym przekonać. Apartamenty na IV i V piętrze dysponują tarasami, z których roztaczają się widoki na najładniejszą część miasta. Pięknie w słońcu błyszczą wieże kościoła mariawickiego, w oddali widać Wisłę i najstarszą część miasta. Spacerkiem dojdziemy zarówno na plażę, jak i na Stary Rynek, a ciepłe popołudnie z przyjemnością spędzimy w pobliskim parku.

Słoneczne Tarasy budowane są przy ulicy Nowowiejskiego, pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomiczno-Kupieckich i akademikiem “Wcześniak”. Kamienica wkomponowana jest w otoczenie, styl – choć nowoczesny – zawiera jednocześnie klasyczne elementy, które sprawiają, że całość wygląda naturalnie. Na zewnątrz trwają jeszcze intensywne prace, ale już widać dbałość o szczegóły – bogate detale architektoniczne elewacji: cegła, gzymsy, zdobione balustrady balkonowe i tarasowe. Gotowy budynek (oddanie planowane jest w sierpniu br.) ma mieć również ciekawe wykończenie korytarzy i klatki schodowej, nawiązujące do wystroju hotelowego: wykładziny dywanowe, okładziny meblowe ścian oraz stylowe lampy wiszące.

Widok z apartamentu na 5. piętrze

Widok z apartamentu na 5. piętrze

Jak zapewnia Katarzyna Wółkiewicz z Multis Deweloper, budynek został zaprojektowany z myślą o wygodzie i komforcie jego mieszkańców. Pięć pięter, podziemny parking dla samochodów osobowych czy winda od poziomu garażu do ostatniego piętra sprawiają, że przyszłym mieszkańcom na pewno będzie w tym miejscu łatwo stworzyć domowe ognisko. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – z tyłu budynku przewidziany jest zaciszny dziedziniec z placem zabaw dla maluchów.

Podziemna hala parkingowa posiada sygnalizację świetlną, zwiększającą bezpieczeństwo ruchu

Podziemna hala parkingowa posiada sygnalizację świetlną, zwiększającą bezpieczeństwo ruchu

Słoneczne Tarasy to pełen elegancji, nowoczesny budynek w samym centrum miasta – mówi Katarzyna Wółkiewicz, zapytana o atuty tego miejsca. – Ciekawa architektura obiektu z zaznaczonymi tarasami wyższych pięter, nawiązująca do zabudowy wiszących ogrodów, wyróżnia Słoneczne Tarasy na tle nowo powstających inwestycji mieszkaniowych w naszym mieście. Trzydzieści różnorodnie skonfigurowanych lokali wchodzących w skład obiektu, zapewnia mieszkańcom parteru możliwość korzystania z ogródków, a wyższych pięter z balkonów i tarasów. Do każdego z mieszkań przypisane jest miejsce postojowe w hali garażowej bądź oddzielny garaż, zlokalizowany na parterze budynku. Komfort mieszkania zapewniają okna trzyszybowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Spokój i bezpieczeństwo gwarantuje monitoring wizyjny z możliwością podglądu placu zabaw w swoim własnym telewizorze – podkreśla przedstawicielka Multis Deweloper.

Na placu budowy byliśmy w dzień roboczy, a mimo tego wokół panowała cisza, słychać było jedynie śpiew ptaków, rzadko przerywany dźwiękiem jadącego samochodu. Dla mobilnych mieszkańców zaplanowano miejsca postojowe, ale w pobliżu Słonecznych Tarasów jest również przystanek komunikacji miejskiej, co pozwoli na dotarcie bez problemu w każdy zakątek Płocka. Blisko są sklepy, przedszkole, szkoła czy kościół, co zapewne będzie ważną informacją dla młodych rodzin.

M3

Mieszkanie nr 3 – 62,01 m2, 3 pokoje, ogród – 77,50 m2

To otoczenie, a co o samym budynku? Znajdziemy tam mieszkania o powierzchni od 44 do 87,5 m2. Jak wspomnieliśmy, apartamenty na samej górze posiadają tarasy, niżej położone mieszkania – balkony, a lokatorzy parteru do swojej dyspozycji będą posiadać przydomowe ogródki. Na przykład zlokalizowane na parterze mieszkanie nr 3, o łącznej powierzchni 62,01 m2, posiada 3 pokoje, a do tego ogród o powierzchni 77,50 m2 w cenie 3.990 zł brutto za m2. Znajdziemy w nim obszerny salon z częścią kuchenną i jadalnią, dwie sypialnie, łazienkę, przedpokój. Ogród od wiosny do jesieni może nam służyć jako miejsce relaksu, zabawy dla naszych pociech czy spotkań ze znajomymi.

Mieszkanie nr 30 - 69,84 m2, 3 pokoje, oddzielna kuchnia, taras i balkon wokół całego mieszkania, 5. piętro

Mieszkanie nr 30 – 69,84 m2, 3 pokoje, 5. piętro

Na piątym piętrze natomiast można zamieszkać w lokalu nr 30 o powierzchni 69,84 m2. Mieszkanie posiada 3 pokoje, oddzielną kuchnię, taras i balkon wokół całego mieszkania. Okna wychodzą na wschód, północ oraz zachód. Cena to 4.500 zł brutto za m2.

Mieliśmy też okazję wejść do środka Słonecznych Tarasów i podejrzeć, jaki układ pomieszczeń zażyczyli sobie niektórzy właściciele mieszkań (lokale można bowiem dostosować do własnych potrzeb). Na przykład apartament na najwyższym piętrze dostosowany jest do indywidualnej sugestii właściciela. Z każdego pokoju można wyjść na taras. Pierwotnie w projekcie były tu trzy sypialnie, ale po zmianach część salonu z aneksem kuchennym została powiększona i obecnie są dwa duże pokoje. Zmiany naniesione są też w łazience, która oddzieloną ma część kąpielową od sanitarnej.

– Sprzedaliśmy już 1/3 mieszkań, w ofercie pozostało nam 20 lokali o różnych powierzchniach, od 44 do 64 m2, dwu- lub trzypokojowe – mówi Katarzyna Wółkiewicz. – Ceny za nie kształtują się od 3990 do 4500 zł brutto za metr kwadratowy – dodaje. Na kondygnacjach 1-3 mamy po 7 mieszkań, na 4. piętrze – cztery lokale mieszkalne, na 5. dwa, a na parterze trzy mieszkania.

– Na pewno nikt nie przejdzie obojętnie obok naszej najnowszej inwestycji – zapewnia przedstawicielka Multis Deweloper. – Słoneczne Tarasy, jako synonim nowoczesności i dobrego smaku, mogą stać się również potwierdzeniem dobrego wyboru płocczan. To miejsce, w którym każdy może zamieszkać – podsumowuje Katarzyna Wółkiewicz.

Widok z apartamentu na 5. piętrze

Widok z apartamentu na 5. piętrze

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji