Meteorolodzy ostrzegają przed upałem w regionie płockim. Wysoka temperatura ma wystąpić w czwartek.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w najbliższym czasie falę upałów, która dotknie między innymi regionu płockiego. Niebezpiecznie gorąco może być 28 sierpnia.
Temperatura maksymalna wyniesie 29-32 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 do godz. 20.00 w czwartek.
Prawdopodobieństwo spełnienia się prognoz szacowane jest na 80 procent.
– Apelujemy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w czasie upałów – zwraca się do mieszkańców Urząd Miasta Płocka.
Kluczowe zasady postępowania w upalne dni
- Dzieci, seniorzy i zwierzęta – to grupa szczególnie narażona. Zapewnijmy im dostęp do wody, cienia i bezpiecznych pomieszczeń. Nie pozostawiajmy ich w samochodach ani na otwartej przestrzeni.
- Temperatura w samochodzie – wnętrze pojazdu w pełnym słońcu może osiągnąć nawet
60 °C w kilka minut. Uchylone szyby i parkowanie w cieniu nie rozwiązują problemu - Wpływ upału na kierowców – gorąco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i może zwiększyć ryzyko wypadków. Bądźmy czujni i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
- Kąpieliska – korzystaj tylko ze strzeżonych kąpielisk, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu. Pamiętaj, że wysoka temperatura zwiększa ryzyko zasłabnięcia w wodzie.
- Dbajmy o siebie i innych – w razie potrzeby nie wahajmy się wezwać pomoc pod numer alarmowy 112.
Podczas upałów warto zwrócić uwagę czy w naszym otoczeniu ktoś nie potrzebuje pomocy: dziecko, czy zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie, czy starsza osoba, która zasłabła na skutek wysokiej temperatury powietrza. W takiej sytuacji należy poinformować odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.



![Zaginął mieszkaniec Płocka. Jego życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/Red-White-Modern-Breaking-News-Instagram-Post-4-120x86.jpg)



![Zaginął mieszkaniec Płocka. Jego życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/Red-White-Modern-Breaking-News-Instagram-Post-4-360x180.jpg)









![Pałac w Sannikach zaprasza na koncert „Smaki Muzyki” [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/sanniki-5-360x180.jpg)


![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)
![Doktorat to więcej niż nauka. O ambicji, stresie i drodze po tytuł naukowy [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wystapienia-360x180.jpeg)
![Social media to szansa czy zagrożenie? Młodzież Staszica zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/staszic1-360x180.jpeg)

![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)





![KPS Płock z historycznym awansem. „To owoc dziewięciu miesięcy pracy” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/kpspodcast-360x180.jpeg)












