Znów złoto dla Antka z Tiger Płock! Jego koledzy także z medalami

Podczas zawodów o Puchar Polski Muaythai IFMA dla juniorów i seniorów, płoccy zawodnicy wywalczyli kilka medali. Złoto zdobył Antek Więczkowski z Tiger Płock, a jego koledzy wywalczyli srebro i brąz.

Od 7 do 9 października w Kielcach odbywał się Otwarty Puchar Polski Muaythai IFMA dla juniorów i seniorów. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowe Klincz Kielce, a patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Muaythai.

Piątek, 7 października był dniem rejestracji, kontroli medycznej i ważenia uczestników. Jak okazało się po zamknięciu list, udział w turnieju potwierdziło 120 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę. Przez dwa dni, 8 i 9 października, uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych stoczyli łącznie blisko 100 walk.

Z Płocka wystartowało czterech zawodników: Antek Więczkowski, Artur Didkovskyi, Piotr Szymański i Bartosz Galuś.

– Antek Więczkowski wywalczył złoty medal w kategorii junior – 57 kg, Artur Didkovskyi srebrny medal w kategorii junior – 63,5 kg, Piotr Szymański brązowy medal w kategorii junior – 81 kg – wymienia trener Tiger Płock, Wojciech Burdanowski. – Bartosz Galuś walczył w kategorii junior – 67 kg, jednak tym razem zawody zakończył bez medalu – dodaje trener.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.