REKLAMA

Znów baner na wiadukcie. Tym razem polityczny – wszczęto postępowanie

REKLAMA

W czwartkowy poranek na wiadukcie przy al. Piłsudskiego ponownie zawisł baner. Najczęściej była to sprawka kibiców Wisły Płock, tym razem jednak wielka płachta nie zapraszała na mecz. Napis głosił „Witamy wasali Kaczyńskiego”.

Zdjęcie baneru otrzymaliśmy od naszej czytelniczki. Zawisł on prawdopodobnie w nocy, ale rano, około godz. 9, na wiadukcie już go nie było. Treść napisu nawiązywała oczywiście do wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premier Beaty Szydło w Płocku.

– Każdy z banerów na wiadukcie w al. Piłsudskiego jest wieszany nielegalnie – mówi zdecydowanie Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Nawet jeśli ktoś wystąpiłby o zgodę na powieszenie reklamy w tym miejscu, nie otrzymałby jej, ze względu na zagrożenie dla kierowców – podkreśla.

Konrad Kozłowski przyznaje jednak, że bardzo trudno jest złapać kogoś na gorącym uczynku. – Najczęściej banery wieszane są nocą, w ciągu kilku minut. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg zdejmują je natychmiast po zauważeniu lub otrzymaniu informacji na ten temat. Kwalifikujemy to jako akt wandalizmu – wyjaśnia, dodając, że nie tylko na wiadukcie notują podobne wybryki. Kilka miesięcy temu na drogach wyjazdowych ktoś zamalował znaki, umieszczając treści rasistowskie, innym razem, na Jachowicza, odwrócono sygnalizator, co mogło spowodować wypadek.W przypadku tego konkretnego banera, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o rozwieszonym transparencie na wiadukcie kolejowym nad al. Piłsudskiego. Po interwencji MCZK, policja usunęła transparent z wiaduktu 24 listopada ok. godz 6.30. Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała sprawców, którzy rozwieszali baner około godz. 4 rano. Materiał został zabezpieczony przez policję.

– Zostało już wszczęte postępowanie w tej sprawie – przyznał Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Chciałem jednocześnie podkreślić, że takie postępowania rozpoczynają się w każdym podobnym przypadku.

Przy okazji apelujemy – wieszanie baneru w tym miejscu może być naprawdę niebezpieczne. Warto zastanowić się nad tym i wybrać inne miejsce, które nie będzie stwarzało zagrożenia dla innych.

Zdjęcie przesłane przez czytelniczkę
Zdjęcie przesłane przez czytelniczkę

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU