REKLAMA

Znany serial będzie kręcony w Płocku

REKLAMA

Serial pt. „Ojciec Mateusz” będzie nagrywany w Płocku. Co więcej, mogą w nim zagrać płocczanie! Poszukiwani są statyści, którzy wezmą udział w zdjęciach do serialu jeszcze w styczniu.

„Ojciec Mateusz” to polski serial telewizyjny realizowany na zamówienie TVP1 w oparciu o kultowy włoski format „Don Matteo”. Publiczna telewizja RAI UNO emituje go od ponad ośmiu lat. Opowieść o księdzu-detektywie we Włoszech wciąż gromadzi przed telewizorami miliony widzów.

By Baltmedia - Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4563704
fot. By Baltmedia – Praca własna, GFDL

W Polsce akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii.

Ekipa filmowa tego serialu zjawi się teraz w naszym mieście. Zdjęcia do „Ojca Mateusza” będą kręcone w Płocku przez trzy dni, od poniedziałku do środy (16 -18 stycznia). Naborem statystów zajmuje się Fillstudio.

– W dalszym ciągu można zgłaszać się do statystowania – powiedział nam Piotr Fronczak z agencji statystów Fillstudio. – Potrzebujemy około 70-80 osób w wieku od pełnoletności do 70 lat. Zdjęcia ze statystami będą kręcone w poniedziałek, 16 stycznia. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w serialu. Zgłaszać się można do soboty, 14 stycznia – podkreślił.Ponieważ jest już sporo chętnych – jeśli jesteście zainteresowani – nie czekajcie. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 600-011-754.

Dziękujemy panu Andrzejowi, który przesłał nam tę informację :)

Filmowy Płock – widzieliście?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU