Znamy nowego wojewodę mazowieckiego

REKLAMA

Ze stanowiska ustąpił Jacek Kozłowski, podobnie jak 15 innych wojewodów. Zrezygnowali oni z pełnionych funkcji po wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. 

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Nowym wojewodą mazowieckim został Zdzisław Sipiera, który do tej pory był starostą powiatu pruszkowskiego. Zastąpił on Jacka Kozłowskiego, piastującego to stanowisko od 2007 roku. Poprzedni wojewoda wsławił się między innymi zamykaniem stadionu Legii Warszawa, np. po słynnej awanturze podczas Pucharu Polski w 2011 roku.

PowiązaneTematy

Jak podaje portal Parlamentarny.pl, Zdzisław Sipiera jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości był m.in dyrektorem jednej z pruszkowskich szkół podstawowych, naczelnikiem Wydziału Oświaty w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz, pruszkowskim starostą powiatowym, zastępcą burmistrza dzielnicy Pragi Północ i burmistrzem dzielnicy Wola. W grudniu ubiegłego roku po raz drugi został wybrany starostą powiatu pruszkowskiego – poprzednio pełnił tę funkcję w latach 1999-2002.