Święto studentów odbędzie się w tym roku w weekend 20-22 maja. Organizatorzy już zapowiadają wyjątkową gwiazdę tego wydarzenia. Kto nią będzie?
Studenci pieczołowicie przygotowują się do organizacji tegorocznych Juwenaliów. – Mamy już oficjalne pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki, namawiajcie więc swoich znajomych do udziału w akcji i już teraz zacznijcie myśleć nad przebraniami – piszą na swoim profilu facebookowym, zaznaczając, że zbiórka odbędzie się 20 maja w godzinach 5-13 na dziesięciu płockich skrzyżowaniach.
Na najbliższy piątek, 15 kwietnia, organizatorzy zaplanowali konferencję prasową Juwenaliów Płockich w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. W trakcie spotkania, przedstawią harmonogram Juwenaliów, zaprezentują gadżety, które nabyć będzie można już od poniedziałku, a także przedstawią gwiazdy koncertu głównego.
Jedną z nich ujawniamy już teraz – 21 maja w Płocku wystąpi donGURALesko, czyli Piotr Górny – polski raper i producent muzyczny, który działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. To gwiazda najwyższego formatu na scenie polskiego rapu, wszystko więc wskazuje na to, że tegoroczne Juwenalia przyciągną wielu uczestników.















![„Jurassic World”, „Buzz Astral” czy „Goliat”? Sprawdźcie propozycje NK Przedwiośnie [REPERTUAR]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/06/nove_kino_przedwiosnie1-360x180.jpg)


![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)
![Doktorat to więcej niż nauka. O ambicji, stresie i drodze po tytuł naukowy [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wystapienia-360x180.jpeg)
![Social media to szansa czy zagrożenie? Młodzież Staszica zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/staszic1-360x180.jpeg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)








![RYKOwisko znów przyciągnie setki pasjonatów. Będzie niespodzianka! [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/rykowisko-360x180.jpeg)










