Złoto i dwa srebra płocczan na Mistrzostwach Polski w kickboxingu

Zawodnicy LKS „Puncher” Płock mogą pochwalić się udanym startem w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w Zawierciu. Sportowcy zdobyli dwa srebrne oraz złoty medal.

25-27 czerwca w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light-Contact. W zawodach wystartowało 176 zawodników z 45 klubów z całej Polski.

Płock reprezentowali między innymi trzej zawodnicy z klubu LKS „Puncher”. Byli to Rafał Dobies i Dariusz Krajewski w kategorii wagowej (-79 kg), a także trener Piotr Maślanka (-94 kg).

Rafał Dobies to ubiegłoroczny brązowy medalista (wówczas w kat. wag.-74 kg) będący dopiero drugi rok w kategorii wiekowej seniorów. Zawodnik standardowo rywalizował w jednej z najliczniejszych kategorii wagowych. Kickboxer jest od czterech lat stypendystą Prezydenta Miasta Płocka.

W tegorocznej rywalizacji w formułach pointfighting i light-contact stoczył łącznie sześć walk. Cztery ze spotkań  wygrał, z czego trzy przed czasem poprzez przewagę techniczną. Porażką niestety zakończyły się walki finałowe. Rafał Dobies uległ utytułowanym zawodnikom, wielokrotnym mistrzom polski.

W rezultacie zawodnik wywalczył dwa srebrne medale i dwa tytuły wicemistrzowskie. Bezpośrednio po walce finałowej w formule light-contact płocczanin otrzymał z rąk trenera reprezentacji light-contact seniorów powołanie do Kadry Narodowej.

Dla Dariusza Krajewskiego startującego wyłącznie w formule pointfighting był to dopiero drugi start w zawodach, a pierwszy w randze Mistrzostw Polski. Tym razem przegrał swoją pierwszą walkę i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji. Zawodnik zajął VI miejsce i zdobył cenne doświadczenie.

Trener Piotr Maślanka dopełnił cały start zawodników LKS „Puncher” Płock zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kickboxingu pointfighting. Sportowiec tym razem rywalizował w wyższej kategorii wagowej -94 kg.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 r.