Złote dziewczęta z Płocka – mistrzostwa świata dla Studia Tańca Fame!

REKLAMA

Tancerki Studia Tańca Fame z Płocka zdobyły tytuł mistrzyń świata w kategorii solo i duet. Mazurek Dąbrowskiego, ogłaszający zwycięstwo płocczanek podczas 2016 WADF World Dance Championship w Libercu (Czechy) zabrzmiał w sumie aż 5 razy!

Mistrzostwa Świata w Libercu odbywały się od 22 do 25 listopada. Polskę reprezentowały tancerki Studia Tańca FAME – łącznie 18 tancerek, które zaprezentowały się w 35 etiudach tanecznych w kategoriach solo, duet oraz mini formacja.

PowiązaneTematy

– W środę, 23 listopada, na salach tanecznych królował jazz, nasze tancerki wystąpiły w 13 solówkach, dwóch duetach i dwóch mini formacjach – mówi Małgorzata Staniszewska, trenerka dziewcząt.

Z wyników możemy być dumni. W Jazz Dance, dziewczęta zdobyły kolejno:

Kategoria solo:

 • I miejsce – MISTRZYNI ŚWIATA Kinga Błaszczak, kat. wiekowa juveniles;
 • I miejsce – MISTRZYNI ŚWIATA Maja Ferszt, kat. wiekowa juniors I
 • III miejsce – II vice Mistrzyni Świata Julia Piekarek, kat. wiekowa juniors I
 • V miejsce – Wiktoria Mirecka, kat. wiekowa juniors I
 • II miejsce – I vice Mistrzyni Świata Aleksandra Kaźmierska, kat. wiekowa juniors II.

Kategoria duet:

 • I miejsce – MISTRZYNIE ŚWIATA Aleksandra Kaźmierska i Maja Ferszt, kat. wiekowa juniors
 • VI miejsce – Julia Piekarek i Martyna Szymborska, kat. wiekowa juniors

Kategoria mini formacje:

 • III miejsce – II vice Mistrzynie Świata SHOWDANCIK, kat. wiekowa juveniles
 • II miejsce – I vice Mistrzynie Świata MINI FAME ONE, kat. wiekowa juniors.

W czwartek, 24 listopada, rozgrywały się zawody w kategoriach contemporary ballet i artistic dance show, w których tancerki Studia Fame zajęły następujące miejsca:

CONTEMPORARY BALLET

 • Kategoria solo: I miejsce – MISTRZYNI ŚWIATA Aleksandra Kaźmierska, kat. wiekowa juniors II
 • Kategoria duet: I miejsce – MISTRZYNIE ŚWIATA Aleksandra Kaźmierska i Maja Ferszt, kat. wiekowa juniors
 • Kategoria mini formacje: V miejsce SHOWDANCIK, kat. wiekowa juveniles
 • Kategoria mini formacje: III miejsce – II vice Mistrzynie Świata MINI FAME ONE, kat. wiekowa juniors.

ARTISTIC DANCE SHOW

 • Kategoria solo: III miejsce – II vice Mistrzyni Świata Wiktoria Mirecka, kat. wiekowa juniors I
 • Kategoria solo: V miejsce – Maja Ferszt, kat. wiekowa juniors I
 • Kategoria solo: II miejsce – I vice Mistrzyni Świata Aleksandra Kaźmierska, kat. wiekowa juniors II
 • Kategoria mini formacje: IV miejsce – MINI FAME ONE, kat. wiekowa juniors.

W ostatni dzień mistrzostw, 25 listopada, do walki stanęły Kinga Błaszczak i Agata Skwarek, które uplasowały się na następujących pozycjach:

 • JAZZ DANCE, kategoria solo: VI miejsce Agata Skwarek, kat. wiekowa youth&adults
 • CONTEMPORARY BALLET, kategoria solo: III miejsce – II vice Mistrzyni Świata Kinga Błaszczak, kat. wiekowa juveniles
 • CONTEMPORARY BALLET, kategoria solo: VI miejsce – Agata Skwarek, kat. wiekowa youth&adults.

– Kilkadziesiąt godzin spędzonych na salach treningowych zaowocowało tym, że mogliśmy nie raz, a aż 5 razy usłyszeć „Mazurka Dąbrowskiego” – mówi zadowolona Małgorzata Staniszewska. – Były to niesamowite momenty, które na długo zostaną w pamięci tancerzy, mojej i opiekunów. Pomimo tego, że wiele z dziewcząt startowało w tych samych kategoriach i każda tak samo chciała osiągnąć najlepszy wynik, nie wyczuwało się rywalizacji, wspierały się nawzajem i cieszyły z sukcesów koleżanek. Motywowały się wzajemnie, aby Płock mógł być dumny z ich osiągnięć – podsumowuje trenerka.

Zawody odbywały się w Centrum Babylon Liberec, na dwóch salach tanecznych, od godz. 9 do 23. Na parkietach zaprezentowało się około 3 tys. tancerzy z kilkunastu krajów, m.in. z Polski, Czech, Słowenii, Serbii, Francji, Włoch, Rosji, Kazachstanu, Finlandii, Korei Południowej. – Dla naszych młodych tancerzy była to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się w kulturami tanecznymi różnych narodowości, pomimo zmęczenia i stresu dziewczynki nawiązały wiele znajomości z tancerzami innych państw – przyznaje Małgorzata Staniszewska.

Po powrocie do Płocka, tancerki zostały przywitane przez rodziców wielkim banerem oraz piosenką „We are the Champions”, niektórzy nie mogli powstrzymać łez wzruszenia i, mimo braku sił oraz mroźnej pogody, ciężko było się rozstać.

– W imieniu Studia Tańca FAME i rodziców dzieci, chciałabym serdecznie podziękować Prezydentowi Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu oraz Urzędowi Miasta Płocka za wsparcie finansowe w wysokości 3 tys. złotych, co umożliwiło pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem – mówi właścicielka Studia Fame.

Płockie tancerki już w marcu chcą wyjechać na kolejne mistrzostwa, organizowane przez federację WADF tym razem w Moskwie.

– Nasze medalistki nie mają zamiaru spoczywać na laurach i już myślą, aby zacząć przygotowywać się do kolejnej rywalizacji, w której będą mogły reprezentować Polskę oraz miasto Płock. Jednak wyjazd do Moskwy wiąże się z dużo większymi kosztami, dlatego ich udział stoi pod znakiem zapytania. Mamy jednak nadzieję, że uda się spełnić to marzenie i po raz kolejny usłyszeć „Mazurka Dąbrowskiego”, stojąc na najwyższym stopniu podium – ma nadzieję Małgorzata Staniszewska.

Biorąc pod uwagę, jak doskonałe wyniki osiągają płockie tancerki, warto pomyśleć o zabezpieczeniu ich udziału w mistrzostwach – to niewątpliwie duża promocja naszego miasta, ale i inwestycja w przyszłość.