Złodzieje atakują

REKLAMA

Policjanci z Podolszyc zatrzymali sprawców rozboju, którzy grozili obywatelowi Słowacji metalową rurką. Nie udało się uciec również mężczyźnie, podejrzanemu o kradzież 12 portfeli.

Metalową rurą grozili Słowakowi

PowiązaneTematy

1 grudnia na parkingu przed jednym z hipermarketów dwóch młodych mężczyzn  napadło na obywatela Słowacji. Jeden z nich uderzył obcokrajowca w klatkę piersiową, a drugi w tym czasie zamachnął się wymownie metalową rurką. Przestępcy wyrwali Słowakowi kamerę, którą trzymał w ręku i uciekli, chowając się między blokami.

Policjanci z wydziału patrolowo interwencyjnego, powiadomieni o tym zdarzeniu. zauważyli na przystanku autobusowym młodego mężczyznę, pasującego do rysopisu. Okazał się nim 19-letni płocczanin, przy którym znaleziono skradzioną kamerę. Kryminalni z Podolszyc rozpoczęli poszukiwanie drugiego ze sprawców.

– Każda sprawa jest inna i musi być prowadzona wielokierunkowo, dlatego zaczęliśmy od kręgu znajomych zatrzymanego, aż wytypowaliśmy drugiego ze sprawców. – mówi komendant komisariatu podinsp. Marek Majewski. – Profesjonalnie zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 21-letniego współsprawcę rozboju.

W piątek obaj zatrzymani trafili do prokuratury, który zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy, w postaci policyjnego dozoru. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem, który może im wymierzyć do 12 lat pozbawienia wolności.

12 portfeli

W ręce policjantów z Podolszyc wpadł również inny płocczanin, podejrzany o kradzież 12 skórzanych portfeli. Według ustaleń policji, złodziej nie zadowolił się jednorazową kradzieżą, lecz rozzuchwalony sukcesem trzykrotnie wracał na stoisko w galerii, gdzie dokonywał kradzieży. Za pierwszym razem ukradł 4 portfele na początku września tego roku, potem 30 listopada i 1 grudnia. W sumie zabrał ze stoiska 12 portfeli.

Prowadzone rozpoznanie doprowadziło policjantów do 26-letniego płocczanina. Dziś rano policjanci zatrzymali go w mieszkaniu. Mężczyzna przyznał się, że to on kradł portfele, które właściciel stoiska wycenił na prawie 1600 złotych.

-Kradzieże sklepowe to prawdziwa plaga – relacjonuje podinsp. Marek Majewski – Właściciele nawet najmniejszych placówek handlowych muszą mieć świadomość, że płocka policja jest w stanie skutecznie walczyć ze sklepowymi złodziejami.

Za kradzież cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.