Zjeżdżalnia “Anakonda” na Sobótce otwarta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę na kąpielisku miejskim Sobótka w Płocku oficjalnie otwarto nową zjeżdżalnię wodną. Chętnych do przetestowania nowej atrakcji było wielu, wśród nich nie tylko dzieci. Inwestycja kosztowała ponad 310 tys. zł.

Czterdziestometrowa zjeżdżalnia “Anakonda” na Sobótce została oddana do użytku w samo południe. Już po kilku minutach schody prowadzące do rynny zjazdowej zapełniły się chętnymi, którzy przetestowali nową atrakcję.

Ruchem na zjeżdżalni steruje elektroniczny system ze światłami i czujnikami ruchu. Zabawa odbywa się pod okiem ratownika, który w godzinach otwarcia kąpieliska czuwa nad bezpieczeństwem korzystających ze zjeżdżalni.

Ślizg kończy się w specjalnym basenie usytuowanym na plaży. Schody ułatwiające wyjście z basenu wyłożone są antypoślizgowymi płytkami, jednak jeśli będzie to konieczne dodatkowo pojawią się na nich maty antypoślizgowe.

Na wykonanie tej inwestycji zarezerwowano w budżecie miasta ćwierć miliona złotych. Jak się jednak okazało, środki te były niewystarczające. Inwestycja kosztowała 310.338,72 zł brutto, a więc 60 tys. zł więcej niż pierwotnie zakładano.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji