Zima na drogach opanowana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zima tak długo nadchodziła, że nie zaskoczyła drogowców swoim pojawieniem się. Zarówno na drogach miasta, jak i powiatu płockiego, został przeciwko niej wytoczony ciężki sprzęt.

W Płocku, podczas weekendowej akcji odśnieżania i odladzania nawierzchni został wykorzystany ciężki sprzęt Muniserwisu. Na drogi wyjechało 14 piaskarek i solarek oraz 20 pługów. Zużyto 200 ton środków do usuwania oblodzenia (głównie soli drogowej).

W sobotę solarki i piaskarki wyjechały nocą jeden raz, natomiast w niedzielę w ciągu całego dnia 4 razy i dodatkowo 2 razy wyjechały pługi. W poniedziałek sprzęt na ulice Płocka pierwszy raz wyjechał o godzinie 1 w nocy (odśnieżanie + posypywanie). Drugi objazd miał miejsce o godzinie 3 nad ranem.

Aktualnie nie występują trudności w poruszaniu się po ulicach Płocka. Wszystkie drogi są przejezdne, a nawierzchnie dróg z I i II kategorii zimowego utrzymania są czarne i mokre.

Przypominamy, że na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg jest udostępniony “Oficjalny serwis zimowego utrzymania dróg w Płocku”, ilustrujący w oparciu o ortofotomapę kategorie zimowego utrzymania poszczególnych dróg w granicach administracyjnych miasta. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne.

Przyjmowanie zgłoszeń interwencyjnych oraz informacja o bieżącym stanie utrzymania dróg:

  • (24) 364 01 49 – telefon całodobowy – dyspozytor MUNISERWIS
  • (24) 364 01 34 – telefon czynny w godz. 8.00-15.00 – koordynator akcji ZIMA w MZD.

Również w powiecie płockim wszystkie drogi są przejezdne. Dziś od godziny 4 rano na powiatowe drogi wyjechały pierwsze piaskarki. Od piątku drogowcy dyżurują od godziny 3 rano przez całą dobę. Do walki z zimą w powiecie płockim przygotowano 6 tysięcy ton mieszanki piaskowo-solnej i 10 piaskarek. W sumie Zarząd Dróg Powiatowych dba o stan ponad 700 km dróg.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji