REKLAMA

Zieloni w Płocku przeciwni podwyżkom Komunikacji Miejskiej

REKLAMA

Zieloni apelują do Prezydenta Płocka, przewodniczącego rady miasta oraz prezesa KM Płock w sprawie powstrzymania planowanych podwyżek cen biletów autobusowych.

Zapowiedziana przez Komunikację Miejską w Płocku podwyżka cen biletów spotkała się z reakcją koła Partii Zieloni w Płocku. Ekolodzy zwrócili się do prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, przewodniczącego rady miasta Artura Jaroszewskiego, a także prezesa KM Płock Marcina Uchwała o powstrzymanie się od uzupełniania luk w budżecie miasta kosztem pasażerów komunikacji publicznej.

PowiązaneTematy

– Z ogromnym niepokojem przyjęliśmy informację o planowanych podwyżkach cen biletów Komunikacji Miejskiej już od 1 września br. Rozumiemy, iż polityczne decyzje rządu przyniosły wymierne straty w budżecie Płocka. Uważamy jednak, że usługi publiczne, takie jak komunikacja miejska, nie powinny być źródłem zwiększania dochodów budżetowych. Naszym zdaniem oszczędności można znaleźć w innych działach budżetu miasta. Bez względu bowiem na wielkość podwyżek, komunikacja miejska nigdy nie będzie rentowna. Jej rola w systemie funkcjonowania miasta jest zupełnie inna. Dostępna, a przede wszystkim tania komunikacja miejska, jest jednym z fundamentów nowoczesnego, prospołecznego i zielonego miasta XXI wieku – podkreślają Zieloni.

Ekolodzy zwracają uwagę, że informacja o podwyżkach cen zbiegła się z komunikatem dotyczącym wprowadzenia Karty Płocczanina, która ma mieszkańcom oferować zniżki między innymi na wspomniane bilety KM Płock. Nawiązując do tej sytuacji, Zieloni zaznaczają, że ważnym aspektem dobrze funkcjonującej komunikacji miejskiej jest jej jak najszersza dostępność cenowa.

– Tania i dostępna komunikacja miejska to także szansa na ograniczenie emisji spalin, pyłów i hałasu pochodzących z samochodów. To także realne ograniczenie korków na już i tak zatłoczonych płockich ulicach. Jest to szczególnie ważne, teraz kiedy stajemy w obliczu kryzysu klimatycznego i każde, nawet najmniejsze działanie minimalizujące skutki zmian klimatu, jest cenne i wartościowe – argumentują ekolodzy.Zieloni apelują do Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz radnych wszystkich opcji politycznych o zminimalizowanie skutków podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Szczególnie zwracają uwagę na bilety miesięczne, które w dużej mierze są wykorzystywane przez uczniów i studentów.

– Planowane przez władze miasta podwyżki mogą spowodować, że część osób z tych grup społecznych przestanie korzystać z komunikacji publicznej lub też będzie ryzykować jazdę bez biletu, a w konsekwencji wpływy do budżetu miasta nie będą tak duże, jak to planowano – kończą apel Zieloni.

Czytelnik: Jakie zniżki z Płockartą, skoro będzie drożej? Komunikacja: Bo będą podwyżki…REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. Anonim says:

  Wszystko drożeje więc też cena biletów to jest normalne kilka groszy drożej i taki szum
  I tak bilety są bardzo tanie w porównaniu z innymi środkami komunikacji

 2. Anonim says:

  Kolejne bardzo wysokie podwyżki cen biletów a komfort jazdy jak w średniowiecznym wozie!!!
  Tylko nieliczne autokary spełniają odpowiednie normy przewożenia osób w cywilizowany sposób.
  Rozpadające się maszyny bez dostępu do powietrza to norma!

 3. X says:

  1. Nie zieloni tylko „tęczowi”.
  2. Wycofanie z POdwyżki będzie oznaczać klasyczną ustawkę. My podwyższamy, wy protestujecie, obniżamy, macie plus w oczach opinii publicznej.

 4. Endriu says:

  Rządź w mieście posłuchał jaz mieszkańców z Żyznej. Każdemu zamiast pomóc to zaszkodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: