REKLAMA

Zgorzelski, Hetkowski, Martynowski – razem?

REKLAMA

Wyżej wymienieni politycy pojawili się na podobnych wizualizacjach. O co chodzi? Otóż oni oraz spora część płocczan popierają pomysł tworzenia murali, poświęconych tematyce historycznej. 

Dzieła mogą powstać w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Kilka lat temu Michał Sosnowski, pełniący wówczas funkcję prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock, zainicjował akcję pod tytułem „Malujemy Płock”. – Z akcji malowania dotychczasowych murali utworzyła się bardzo fajna ekipa Wisła Płock Graffiti – powiedział nam Michał Sosnowski. – Forma trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego daje nam możliwość doprowadzenia projektu do końca – dodał.

Do tej pory akcję na profilu facebookowym poparło niemal 1300 płocczan. Jest to wynik imponujący, zważywszy na to, że działania w kierunku realizacji pomysłu trwają dopiero cztery dni. Mimo to, organizatorzy odnieśli już sukces. – Ludzie zgłaszają się do nas z różnymi propozycjami, które są dla nas i całej sprawy bardzo pozytywne – wyznają organizatorzy: Michał Sosnowski i Łukasz Chrobot.Zdjęcie, które widzimy przy artykule, to jedna z proponowanych lokalizacji muralu sławiącego bohaterskie czyny obrońców miasta. Jest to mur sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2. Ponadto, w propozycjach są mury na Grabówce, przy ul. 1 Maja czy Mostówce. Projekt artystyczny wystawiony do tegorocznej edycji budżetu ma charakter ogólnomiejski, jego przewidywany koszt to 70 tysięcy złotych. – Koszt projektu nie jest wysoki, co naszym zdaniem nie będzie kolidowało z ważnymi inwestycjami miejskimi – mówią inicjatorzy akcji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU