Zginął rowerzysta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jak informuje Krzysztof Piasek z płockiej policji, dzisiaj rano, parę minut przed szóstą, na drodze z Płocka do Sierpca doszło do potrącenia nieoświetlonego rowerzysty. Kierujący rowerem zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło na drodze z Płocka do Sierpca, w rejonie miejscowości Bronowo Zalesie. Kierujący samochodem vw passat, 66-letni mieszkaniec Płocka, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, 72-latka z Płocka, który zginął na miejscu. Kierujący rowerem nie posiadał żadnego oświetlenia ani też elementów odblaskowych. Kierowca passata był trzeźwy. Na miejscu nie ma żadnych utrudnień w ruchu. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wykonują czynności na miejscu zdarzenia. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania.

Policja apeluje do wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego o zakładanie elementów odblaskowych. W czasie jesienno-zimowym widoczność na drodze jest ograniczona i osoba, która nie posiada żadnych elementów odblaskowych może zostać zbyt późno zauważona przez kierujących. Jakie mogą być tego efekty, widać po dzisiejszym wypadku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji