Na Starym Rynku w Płocku odbył się piknik „Zdrowie dla wszystkich”. Organizatorem wydarzenia był samorząd województwa mazowieckiego.
Od godziny 12 w sobotę, 8 czerwca, można było skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI. Głównym tematem tegorocznej edycji akcji była profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień.
Płocczanie mogli zapoznać się również ze sposobami aktywnego spędzania czasu, porozmawiać z dietetykami czy spróbować zdrowej żywności od lokalnych producentów. Bezpłatnych porad udzielali lekarze specjaliści z mazowieckich szpitali, zajmujący się m.in. zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniami, w tym uzależnieniami od alkoholu.
Wydarzenie organizowane było w ramach Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.


















![Bohaterowie 1920 roku ożyli w Muzeum Mazowieckim [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2020/08/muzeum_orlen_hologram-1-360x180.jpg)





![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)





![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)

![Najlepsi żeglarze rywalizowali w Płocku na Mistrzostwach Polski klasy Micro – ORLEN Cup [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Regaty-ORLEN-Cup-Mistrzostwa-Polski-Micro-2025-15-360x180.jpg)













